A 36 éves Messi tavaly októberben megszerezte a nyolcadik Aranylabdáját, és az előző szezonban minden idők legeredményesebb játékosa lett a legjobb öt európai bajnokság történelmében, összesen 496 találattal. Tavaly a PSG-vel francia bajnoki címet nyert, és a Ligue 1 év végi álomcsapatába is bekerült, aztán a nyáron az Inter Miamiba igazolt.
Messi nyolcadszor érdemelte ki ezt az elismerést, a szavazáson ugyanannyi pontot gyűjtött, mint Erling Haaland, a Manchester City norvég válogatott csatára, így a csapatkapitányok voksai döntöttek, ebben az összevetésben pedig Messi volt a jobb. Mellettük még Kylian Mbappé, a PSG 2018-ban világbajnok, 2022-ben vb-ezüstérmes francia válogatott támadója szerepelt a szűkített listán.
A tavalyi év legjobb kapusának járó díjat a férfiaknál a brazil Ederson (Manchester City) kapta. Az év edzője Pep Guardiola lett, aki az előző szezonban triplázott a Cityvel: megnyerte a Premier League-et, az Angol Kupát és a Bajnokok Ligáját is.
A nőknél ugyancsak az Aranylabdát nyert, a világbajnok spanyol Aitana Bonmati érdemelte ki az év játékosa címet.
Az elmúlt év legszebb góljáért járó Puskás Ferenc-díjat a 23 éves brazil játékos, Guilherme Madruga vette át, aki a tizenhatoson kívülről látványos ollózással vette be a Novorizontino kapuját a június 27-én játszott másodosztályú bajnoki mérkőzésen. A díjat Ane de Juan Damborena, Puskás Ferenc dédunokája adta át Madrugának.
A férfiaknál az év csapatában dominált a Manchester City, amely a tizenegy játékos közül hatot adott.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!