Fiatal csapattal teljesítette célját a Vasas Femina

Horváth Bálint Ottó 2022. december 04., 16:10

Az éllovas Temesvári Poli ellen fejezte be a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alapszakaszát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, amely teljesítette szezonbeli célját, bejutott a felsőházi rájátszásba.

Nagyon nehéz pályán játszottak a temesváriak ellen Fotó: Beliczay László

A mérkőzés előtt már biztos volt, hogy a székelyudvarhelyiek bejutottak a felsőházi rájátszásba. A Román Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottságának hét eleji döntése értelmében ugyanis a hetedik fordulóból elmaradt CSM Alexandria–Bukaresti Carmen mérkőzést 3–0 arányban a fővárosiaknak ítélték. Ez azt jelentette, hogy a közvetlen rivális Alexandria az utolsó, 11. forduló eredményeitől függetlenül nem előzhette meg a Vasast, amely bebiztosította a hatodik helyet.

Fotó: Beliczay László

Az udvarhelyiek nagyon nehéz pályán játszották le vasárnap délelőtt a temesvári együttes elleni hazai találkozót, amelyen próbáltak pontosan védekezni, és minél kisebb különbséggel kikapni. Az első félidőben a vendégek kétgólos vezetésre tettek szert, majd a szünet után a harmadik találatukkal beállították a végeredményt.

„Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, egyértelmű temesvári fölény jellemezte a mérkőzést. Az edző néhány játékost pihentetett, hogy minél frissebbek legyenek a szerdai kupamérkőzésen.

Le a kalappal az egész csapat és az edzők előtt, ahogy ezt a szezon eddig végig vitték, mindet a mi erőnkből értünk el és erre büszkék is vagyunk. A bajnokság előtt ez volt a célkitűzés, hogy bejussunk a felsőházi rájátszásba. A fiatal csapatunk ellenére ezt sikerült teljesítenünk.

Megkoronázná az őszi szezont, ha a Román Kupában tovább tudnánk jutni” – nyilatkozta László Béla, a Vasas Femina elnöke.

A székelyudvarhelyiek szerdán 13 óra 30 perctől a másodosztályban szereplő Vulpițele Galbene Roman csapatának vendégeként játszanak a továbbjutásért a Román Kupa negyedik fordulójában.

Fölényesen győzte le a sereghajtót a Marosvásárhelyi SE

A Marosvásárhelyi SE 5–1-re győzött hazai pályán a sereghajtó Galaci Universitatea ellen: az első félidőben 3–1-re elhúztak, majd a folytatásban még kétszer voltak eredményesek, Biró Anna mesterhármast ért el. A vásárhelyiek a 8. helyen zárták az alapszakaszt, így tavasszal az alsóházban folytatják. Az évet szintén kupamérkőzéssel zárják, szerdán a másodosztályú Kolozsvári CFR otthonában játszanak.