Felvidéki csapattal küzdhet a Sepsi OSK a Konferencia Ligában

Horváth Bálint Ottó 2021. június 16., 15:17 utolsó módosítás: 2021. június 16., 15:37

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szerdán délután megismerte ellenfelét az idéntől bevezetett harmadik számú európai kupasorozatban, az Európa Konferencia Ligában.

A háromszéki együttes nem volt kiemelt a második selejtezőkör sorsolásán, ahol kiderült, hogy

a szlovák Szpartak Trnava (Nagyszombat) és a máltai Mosta FC közötti első fordulós párosítás győztesével találkozik, és idegenben kezdi a párharcot.

Ez a két csapat július 5-én és 12-én mérkőzik meg egymással az első selejtezőkörben.

Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója a Székely Sport megkeresésére megerősítette, hogy a csapat hazai mérkőzését a szemerjai stadionban játssza.

Az UEFA illetékesei már jártak a helyszínen, több újításra van szükség a stadion területén, sajnos az esős időjárás hátráltatja a munkálatokat, de reméljük, hogy a határidőig eleget tudunk tenni az elvárásoknak”.

Megtudtuk, hogy továbbjutás esetén ugyancsak ebben a stadionban szeretnének játszani, ha azonban nem felelnek meg a harmadik forduló előírásainak, és ezt nem engedélyezik, akkor a ploiești-i Ilie Oană Stadionban rendezik a hazai mérkőzést. Az új sepsiszentgyörgyi arénában ugyanis legfeljebb a sorozat play-off körében – amennyiben eljutnak odáig – , augusztus második felében fogadhatják ellenfelüket.

Az ugyancsak a második körben érdekelt FCSB ellenfele a kazah Sahtyor Karagandi, míg az Universitatea Craiováé az albán KF Laci, vagy a montenegrói FK Podgorica lesz.

A második selejtezőkörben az első mérkőzéseket július 22-én játsszák, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.