Az előző szezonban harmadosztálybeli helyét pótselejtezőn bebiztosító csapatból tizenegyen távoztak. A kapusok közül Bordás Dániel hazament Magyarországra, míg Sebastian Moroz jelenleg az Astránál edz. A mezőnyjátékosok közül továbbá más csapatoknál folytatja Adrian Stoian, Raul Negotei, Csala Tibor, Andrei Țepeș, Sütő Zalán, Rácz Bence, Hodgyai László, Szőcs László és Cosmin Turcu.
Az újonnan érkezők közül elsőként a Szászrégeni Avântul két meghatározó játékosa, Ovidiu Covaciu középpályás és Cristian Claudiu Merdariu középhátvéd csatlakozott a kerethez, majd sikerült megszerezni a négy poszton is bevethető játékos, a 21 éves Cătălin Creț aláírását is. A kapuban ugyancsak fiatalok teljesíthetnek majd hétről hétre, Bencze Norbert mellé Ștefan Georgescu és Flaviu Bodea érkezett. Az FK Csíkszereda U19-es bajnokcsapatából kölcsönben érkezett három ifjú tehetség: Lázár Kristóf, Baga Szabolcs és Rácz Barna.
Az 1. Ligában is megfordult, az előző idényben az FK Csíkszeredánál a másodosztályban játszott Savin Cătălin Mihai pedig visszatér szülővárosába, Székelyudvarhelyre. A középpályára érkezett még Petra Mihai és Andrei Stanciu. Az SZFC korábbi keretéből a csapatnál maradt: Bencze Norbert kapus, Vékás Barna, Bálint Rajmond, Berkeczi Csongor, Barta Norbert, Mitra Szilárd (egyben másodedző), Marucza Csanád és Simó Csongor.
Az SZFC szakmai igazgatója, Mészáros Alpár érdeklődésünkre elmondta, hogy az új csapat összeállításakor hárman, Mihai Ianc vezetőedzővel és László Zsolt csapatmenedzserrel közösen hozták meg a döntést, hogy ki csatlakozzon a kerethez, ki maradjon, ki távozzon.
„Szerintem nagyjából 90 százaléknál tartunk, tíz százalék hiányzik a teljes keretből. Úgy gondolom, jól alakul a csapat, és nagyon reméljük, hogy benne leszünk az első négyben és a felsőházban játszhatunk majd, nem úgy, mint korábban, amikor a kiesés elől menekültünk.
Tizenöt meccs lesz idén, az alapszakaszból három forduló marad jövőre. Ha az őszi találkozókon nem szerzünk elegendő pontot, akkor a téli szünetben már nem tudunk akkorát változtatni, hogy az érezhető legyen majd jövő tavasszal. Tehát most kell megmutatnunk magunkat ebben az új formában” – mondta Mészáros Alpár.
Az SZFC pénteken kezdte meg az edzéseket, kedden pedig már lejátssza első felkészülési mérkőzését is, Tatrangon a 2. ligás Bukaresti Metaloglobusszal találkozik, majd jövő szombaton a Dési Unireát fogadja, annak a mérkőzésnek egyelőre nincs helyszíne, de valószínű, hogy a strand melletti műgyepes pályán rendezik a meccset, mivel a városi stadionban a kapuk előtti gyepszőnyeget óvják.
„Túl vagyunk az első edzéseken, kezdjük megismerni egymást, a várost. Nagyszerű körülmények között dolgozhatunk, nagyon elégedett vagyok. A keretet a két felkészülési meccs után fogjuk véglegesíteni, a tényleges felkészülésünk így július 19-én kezdődik.
– nyilatkozta Mihai Ianc edző.
A harmadosztályos pontvadászat a tervek szerint augusztus végén rajtol.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!