A 28 éves hátvéd tavaly nyáron, a 2. ligás bajnokság kezdete előtt igazolt a vajdahunyadi együtteshez, amely kiemelkedett a mezőnyből, és nem volt kérdéses a feljutása a Szuperligába. A nemrég befejeződött szezonban azonban Kilyén nagyon kevés játéklehetőséghez jutott,
nyolc mérkőzésen mindössze 93 percet, azaz egy meccsre elegendő időt töltött a pályán a teljes idény alatt:
hétszer a bajnokságban, egyszer a kupában játszott, de ennek ellenére mégis jegyzett egy találatot.
„A csapat teljesítette mindkét célkitűzését, az élvonalba való feljutást és az első hely megszerzését.
– nyilatkozta a Székely Sport megkeresésére Kilyén Szabolcs.
Kiemelte, ennek az volt az oka, amit az edző, Florin Maxim is válaszolt neki, hogy a csapat folyamatosan nyert, így nem cserélte le a kezdőjátékosokat, mivel jobban bízott azokban, akik hozták a jó eredményeket.
– hangsúlyozta Kilyén Szabolcs.
Az élvonalbeli és másodosztályú tapasztalattal is rendelkező játékos elmondása szerint nagyon jó volt a hangulat a csapaton belül, hiszen egymás után nyerték a mérkőzéseket, és nem számítottak arra, hogy ilyen hosszú ideig veretlenek maradnak a bajnokságban –
a Corvinul az alapszakaszt követően a felsőházi rájátszás második fordulójában a végül szintén feljutott Sepsi OSK ellen hazai pályán szenvedte el az első vereségét.
Korábban a téli felkészülés folyamán még elveszítettek egy barátságos mérkőzést, ami Kilyén szerint rosszul érintette a társaságot, még akkor is, ha csak egy edzőmeccs volt, a csapat ugyanis annyira megszokta a győzelmi sorozatot…
Aztán a rájátszás közepén kissé megingott a teljesítményük, egymás után két vereség is becsúszott, de a szovátai labdarúgó úgy véli, a Chindia elleni győzelem visszahozta lendületbe az együttest, majd két fordulóval a vége előtt bebiztosították a feljutást.
Kilyén Szabolcsnak egyéves szerződése volt a Corvinullal, akárcsak a csapat tagjainak 90 százalékának, ami éppen lejárt. Mint ismertette, ezen a héten kezdődnek a tárgyalások a legtöbb játékossal a hosszabbításról, így hamarosan kiderül, hogy marad vagy nem a klubnál.
– árulta el a Székely Sportnak.
Megjegyezte, azt kell szem előtt tartania, hogy több játéklehetősége legyen, mert ha továbbra is kevés időt biztosít neki a szakmai stáb, nem lesz a legjobb a jövőre nézve. „Eltelt majdnem egy teljes év, és a szezon folyamán szinte alig játszottam” – mutatott rá.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!