Feljött a harmadik helyre a Kolozsvári U FC

Székely Sport 2020. október 26., 21:25

A kolozsvári labdarúgócsapat a CS Mioveni vendégeként folytatta jó sorozatát a másodosztályban. Az U egy újabb győzelemmel már harmadik a ligában.

Enache vezetésével jól teljesítenek a kolozsváriak. Archív. Fotó: Pinti Attila

Feljutásra pályázó csapatok találkoztak a labdarúgó 2. Liga kilencedik fordulójának utolsó előtti mérkőzésen. A hétfő esti CS Mioveni–Kolozsvári Universitatea összecsapás eredetileg a kör zárómeccse lett volna, de miután a Viitorul Pandurii Tg. Jiu bodzavásári vendégjátékát pozitív koronavírustesztek miatt elhalasztották, egyelőre csonka maradt a forduló.

Costel Enache vezetésével a kolozsvári csapat veretlen mutatóval utazott az Argeș megyei városba, ahol megőrizte jó sorozatát. A kevés gólszerzési lehetőséget hozó bajnoki egyetlen találatát Alexandru Negrean jegyezte az 59. percben: az U fiatal középpályása 18 méterről kiválóan tekert ballal a jobb felsőbe.

Az erdélyi csapat a megszerzett három ponttal az ötödik helyről feljött a harmadikra. A Szamos-partiak zsinórban az utóbbi hét bajnokijukból hetet megnyertek, kettőn pedig döntetlent játszottak.

Múlt héten a Román Kupában is továbbjutott a kolozsvári alakulat, amely ellen a járvány által sújtott Sellenberki Viitorul nem tudott kiállni.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 9. forduló
CS Mioveni–Kolozsvári U FC 0–1 (0–0)
Gólszerző: Negrean (59.)
Az élmezőnyben: 1. U Craiova 1948 20 pont (8 mérkőzés, 22:9-es gólarány); 2. Metaloglobus Bukarest 19 (9, 13:5); 3. Kolozsvári U 17 (9, 13:6); 4. Temesvári ASU Poli 17 (8, 7:3); 5. Turris-Oltul Turnu Măgurele 15 (9, 18:11); 6. Unirea Slobozia 14 (9, 11:10); … 16. FK Csíkszereda 7 (7, 8:9).