A háromszéki labdarúgóklub játékosai a márciusi fizetésüket még teljes egészében megkapják – habár csak a hónap első felében játszottak –, majd az egyéni beszélgetéseket követően mindenkinek 50 százalékos bércsökkentést javasolnak a következő három hónapra. Ezt Cornel Șfaițer, a Sepsi OSK klubmenedzsere közölte a Gsp.ro portálnak, hozzátéve, hogy
a labdarúgók még hamarabb kézhez kapják az utolsó fizetésüket, azért, hogy ne legyen problémájuk a szükséges dolgok beszerzésével.
„Minden szempontból nehéz helyzetbe kerültünk, ezért úgy döntöttünk, hogy lecsökkentjük a fizetéseket, ahogyan más csapatok is tették. Ez a klub vezetőtanácsának határozata.
Éppen ezért Leo Grozavu vezetőedző naponta beszél a játékosokkal. Mindenkinek egyéni edzésprogramja van, bízunk abban, hogy betartják az utasításokat, és jó formában térnek vissza a pályára” – nyilatkozta Cornel Șfaițer.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!