Feléledt a Dinamo, lefújáskor az FCSB örülhetett

Józsa Csongor 2020. október 03., 22:59 utolsó módosítás: 2020. október 03., 23:09

Kétgólos hátrányból egyenlített a Dinamo a fővárosi derbin az FCSB otthonában, mégis pontok nélkül távozott.

Lüktető mérkőzést produkált a két csapat Fotó: Alex Micsik/Agerpres

Szombaton este rendezték a labdarúgó 1. Liga hatodik fordulójának rangadóját: az FCSB a Dinamót látta vendégül. Lassan visszatér a rendes kerékvágásba az élet előbbiek háza táján, a koronavírusjárványból majd minden játékosuk felépült, így a legjobb összeállításban léphettek pályára az örök rivális ellen.

Elsöprően indítottak a hazaiak a Nemzeti Arénában, állva hagyták a piros-fehéreket, gyorsan sikerült a gólszerzés. Sőt, a 17. percben egy röviden elvégzett szögletet követően már 2–0-ra vezettek.

Ezek a korai találatok nem törték meg a Cosmin Contra által irányított csapatot, egy büntetőt értékesítettek, ezzel pedig visszatértek a meccsbe. A szünetig az egyenlítés is összejött, gyors ellentámadást követően (2–2).

A második félidő elején a Dinamo volt aktívabb, de ebben a felvonásban sokkal jobban zárt mindkét fél védelme. Kérdéses tizenegyes értékesítésével került újból előnybe az FCSB, ráadásul emberhátrányban játszhatta végig az utolsó negyedórát a Dinamo.

Nyert a Toni Petrea által felkészített együttes, ezzel pedig feljött a tabella második helyére, a Dinamo a tizenkettedik.

Labdarúgó 1. Liga, 6. forduló:

FCSB–Dinamo 3–2 (2–2),
gólszerzők: Florin Tănase (8., 76., utóbbit büntetőből), Iulian Cristea (17.), illetve Borja (26., büntetőből), Nemec (42.).