Fel tudott állni a csúfos vereség után, legyőzte a listavezetőt a KSE

Csulak Noémi 2022. május 08., 10:43

A labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának 7. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE csapata szombaton este a csoport első helyén álló CS Blejoi együttesét látta vendégül, amely ellen fontos győzelmet aratott.

Az első félidőben előnyt szereztek, a másodikban megőrizték azt a kézdivásárhelyiek Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Blejoi

A KSE a legutóbbi mérkőzésén csúfos vereséget (5–0) szenvedett idegenben a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa ellen, ezzel visszacsúszott a csoport 3. helyére.

A szombat esti találkozón Blejoi ellen magabiztosan léptek pályára a felső-háromszékiek, akik uralták az első félidőt, és már a 4. percben gólt szereztek: Pakucs rúgta kapura a labdát, amit a vendégek kapusa kiütött, ellenben a kipattanónál Gáll a hálóba gurított. A második hazai találatra sem kellett sokat várni, a 10. percben Pakucs szerzett labdát, amit a kapuig vitt, és öt méterről sikerült betalálnia.

A szünet előtt a vendégcsapat erőre kapott, és a 40. percben szépített, Șerban 18 méterről mesterien elvégzett szabadrúgásból volt eredményes.

A második játékrészben a Prahova megyei csapat nagyobb lendülettel játszott, de a házigazdák jól védekeztek, így nem tudtak egyenlíteni.

„Reménykedünk, hogy a hátralévő három mérkőzésen is győzni tudunk, ezzel minél több pontot szerzünk. Úgy gondolom, hogy egy jó felkészüléssel a következőkben is eredményesek lehetünk” – nyilatkozta a mérkőzés végén id. Gazda József, a KSE képviselője.

A kézdivásárhelyi együttes visszavette a második helyet, és pontszámban utolérte a listavezető ellenfelét. A következő mérkőzésüket május 14-én idegenben a Brassói SR ellen játsszák.