Fejér Béláék kupaelődöntőbe jutottak, a Fradival találkoznak

Dobos László 2024. április 05., 11:53 utolsó módosítás: 2024. április 05., 12:21

A magyar másodosztályban éllovas, a zabolai születésű Fejér Bélával a kezdőben a Nyíregyháza Spartacus története során először jutott be a legjobb négy közé a labdarúgó Magyar Kupában. Az elődöntőben a Ferencváros lesz az ellenfelük.

Fejér Béla a Nyíregyháza Spartacus első számú kapusa Fotó: Nyíregyházi Spartacus

A negyeddöntőben, csütörtökön este a Nyíregyháza 2–1-re nyert az élvonalbeli Kecskemét ellen Balmazújvárosban – a városi stadion építése miatt itt játssza hazai meccseit a Nyíregyháza. A zabolai születésű Fejér Béla kapus kezdő volt a házigazdáknál, és mindvégig ő védett. Fejér korábban játszott – többek között – a Marosvásárhelyi ASA és a Sepsiszentgyörgyi OSK csapatában, a háromszékiektől került Nyíregyházára.

Az első játékrész rendkívül kiegyenlített, szinte eseménytelen futballt hozott, végül azonban a félidő utolsó perceiben mindkét oldalon megrezdült a háló: a 42. percben a vendégek kerültek előnybe, miután Sigér egy beadásba a lehető legrosszabbul tette bele a fejét, de a másik kapunál szinte azonnal válaszolt a csapatkapitány Gengeliczki.

Fejér Béla kapus (középen, kékben) Fotó: Nyíregyházi Spartacus

A fordulást követően inkább a házigazdák futballoztak veszélyesebben, és a 69. percben a csereként pályára lépő Novák meg is szerezte a vezetést. A vendégek óriási fölénybe kerültek a hajrára, de gólhelyzetig nem jutottak el, így a Nyíregyháza fennállása során először bejutott a négy közé a Magyar Kupában.