A negyeddöntőben, csütörtökön este a Nyíregyháza 2–1-re nyert az élvonalbeli Kecskemét ellen Balmazújvárosban – a városi stadion építése miatt itt játssza hazai meccseit a Nyíregyháza. A zabolai születésű Fejér Béla kapus kezdő volt a házigazdáknál, és mindvégig ő védett. Fejér korábban játszott – többek között – a Marosvásárhelyi ASA és a Sepsiszentgyörgyi OSK csapatában, a háromszékiektől került Nyíregyházára.
Az első játékrész rendkívül kiegyenlített, szinte eseménytelen futballt hozott, végül azonban a félidő utolsó perceiben mindkét oldalon megrezdült a háló: a 42. percben a vendégek kerültek előnybe, miután Sigér egy beadásba a lehető legrosszabbul tette bele a fejét, de a másik kapunál szinte azonnal válaszolt a csapatkapitány Gengeliczki.
A fordulást követően inkább a házigazdák futballoztak veszélyesebben, és a 69. percben a csereként pályára lépő Novák meg is szerezte a vezetést. A vendégek óriási fölénybe kerültek a hajrára, de gólhelyzetig nem jutottak el, így a Nyíregyháza fennállása során először bejutott a négy közé a Magyar Kupában.
Az egyetlen állva maradt másodosztályú együttes, a Nyíregyháza Spartacust az élvonalbeli bajnokságban listavezető Ferencvárost kapta ellenfélül a kupasorozat elődöntőjének csütörtök késő esti sorsolásán. A nyírségiek Balmazújvárosban fogadják majd a 24 kupadiadalukkal csúcstartó zöld-fehéreket. A másik ágon az OTP Bank Ligában második Paks az élvonalban kieső helyen álló Kisvárdát látja vendégül. Az elődöntő hivatalos játéknapja április 24-e. A finálét május 15-én a Puskás Arénában rendezik.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!