Szenzációs teljesítménnyel rukkolt elő a nyíregyházi alakulat az előző idényben, megnyerte a másodosztályt és teljes mértékben megérdemelten jutott fel a magyar élvonalba. A keret ugyan kissé átalakult, de a csapat magja megmaradt és így vágnak neki az új szezonnak. Mindent egybevetve öt barátságos meccset játszottak, ebből hármat az elmúlt napokban Ausztriában.
„Nagyon jó volt az edzőtábor, nagyon jól érezzük magunkat és igyekszünk a legjobban felkészülni a rajtra. Nehéz ellenfelek ellen léptünk pályára Ausztriában, a Napredak a szerb élvonalban szerepel, míg az Osijek és a Rijeka a horvát első osztályban.
– nyilatkozta a Székely Sportnak Fejér Béla.
A zabolai születésű kiváló kapus úgy gondolja, az edzőtábor minden pillanatát kihasználták a fejlődésre, illetve továbbra is gőzerővel készülnek majd az első tétmeccsre.
„Nagyszerű a hangulat az öltözőben, mindenki teszi a maga dolgát és igyekszik a legjobb formáját mutatni.
– árulta el Fejér Béla.
Ugyanakkor hozzátette azt is, hogy egyelőre kérdéses, ki lesz a gárda első számú kapusa, de ezzel nem is szeretne foglalkozni, arra fókuszál, hogy kiválóan teljesítsen.
„Nem volt még arról szó, hogy a mester kire számít majd az első mérkőzéseken kezdőként, nyilván akkor derül az majd ki, amikor megnevezik az első fordulóban a kezdőcsapatot. Mindhárman tesszük a saját dolgunkat, próbáljuk a legjobb formánkat nyújtani, aztán majd Tímár Krisztián vezetőedző eldönti kinek szavaz bizalmat” – nyilatkozta.
A Nyíregyházi Spartacus hazai pályán kezdi meg a bajnokságot, július 26-én hazai pályán fogadja a szintén újonc Győri ETO együttesét.
„Az a célunk, hogy a legjobban kezdjük el a szezont, szeretnénk a három pontot otthon tartani. Tudjuk, hogy ez egy más szint lesz, nem határozhatjuk meg, hogy hányadikak szeretnénk lenni majd a végén. Úgy gondolom az a legjobb, ha meccsről meccsre készülünk és kiderül ez majd mire lesz elegendő. Optimisták vagyunk és izgatottan várjuk a rajtot” – vázolta fel Fejér Béla.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!