Fej-fej mellett az élen Radnót és az ASA

Horváth Bálint Ottó 2022. október 10., 10:41

A Radnóti SK és a Marosvásárhelyi ASA továbbra is azonos pontszámmal vezeti a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportját.

A piros-kék mezes ASA gyengébb gólkülönbsége miatt szorul a második helyre Fotó: Rab Zoltán

A múlt hétvégi 6. fordulóban a vásárhelyiek előrehozott mérkőzésen magabiztosan szerezték meg a győzelmet, hazai pályán 4–0-ra múlták felül Marosludast, míg a radnótiak megszenvedtek a három pontért, a második félidőben lőtt góljukkal nyertek Erdőszentgyörgy vendégeként.

A két vetélytárs egyaránt 16 ponttal rendelkezik, Radnót jobb gólkülönbségének köszönhetően továbbra is tartja az első helyet.

Mögöttük a Szovátán öt góllal győztes Marosvásárhelyi Academica Transilvania mindössze két ponttal van lemaradva.

A játéknap további mérkőzésein Búzásbesenyő az 1–1-es félidei állást követően a folytatásban ötöt vágott Marosoroszfalunak, mellette Nyárádszereda és Dános is otthon tartotta a pontokat, míg Ákosfalva szoros küzdelemben veszített a Marosvásárhelyi Atletic-kel szemben, így nyeretlen maradt.

4. Liga, klasszikus csoport, 5. forduló: Harasztkerék–Mezőpagocsa 4–2, Kerelőszentpál–Mezőgerebenes 1–2, Mezőzáh–Görgénysóakna 0–6, Mezőceked–Gernyeszeg 1–0, Alsóidecs–Karácsonyfalva 0–3, Hadvrév–Magyaró 0–3. Az élmezőny: 1. Görgénysóakna 15 pont, 2. Mezőpagocsa 12, Mezőgerebenes 10.
6. Liga, 4. forduló: Nyárádgálfalva–Jedd 3–0, Nyárádmagyarós–Cintos 3–8, Somosd–Magyarsáros 7–3, Harangláb–Csittszentiván 2–1, Sáromberke–Egrestő 2–4. Az élmezőny: 1. Magyarsáros 9 pont, 2. Cintos 9, 3. Csittszentiván 9.