A péntek esti találkozó rendkívül nagy jelentőséggel bírt a románoknak, mivel szinte kötelező volt számukra a pontszerzés a bennmaradás érdekében. Ennek ellenére már a 12. percben hátrányba kerültek, Pukki szerezte meg a vezetést a finneknek, miután a vendégek védelme hibázott (1–0).
Az elkövetkezendő negyedórában Románia több helyzetet is kidolgozott, viszont egyik sem volt igazán veszélyes. A 33. minutumban jártak a legközelebb a gólszerzéshez, Sorescu távoli lövése a kapufán csattant, majd Rațiu ívelése ismét a lécet találta el, maradt az 1–0.
A fordulást követően visszaálltak a finnek, átengedték a területet a vendégeknek, akik jobbnál-jobb lehetőségeket alakítottak ki. Az 52. percben össze is jött az egyenlítés, Florin Tănase remekül lőtte a labdát a hazaiak kapuijába (1–1).
A folytatásban leginkább a románok próbálkoztak, ők jártak közelebb a gólszerzéshez, viszont újabb találat nem született, maradt az 1–1-es döntetlen. Románia az utolsó csoportmeccsét hazai pályán játssza az éllovas bosnyákok ellen, viszont a bennmaradásuk már a finnek összecsapásától is függ.
| 2022. 09. 23. 21:45 | Finnország Finnország | Románia Románia | 1-1 |
| 2022. 09. 23. 21:45 | Bosznia-Hercegovina Bosznia-Hercegovina | Montenegró Montenegró | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bosznia-Hercegovina Bosznia-Hercegovina | 5 | 3 | 2 | 0 | 7-4 | 11 |
2 | Montenegró Montenegró | 5 | 2 | 1 | 2 | 6-4 | 7 |
3 | Finnország Finnország | 5 | 1 | 2 | 2 | 6-6 | 5 |
4 | Románia Románia | 5 | 1 | 1 | 3 | 2-7 | 4 |
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!