Ezúttal sem győzött, a kiesés szélén Románia

Sebestyén Ervin 2022. október 03., 16:25 utolsó módosítás: 2022. szeptember 23., 23:54

Finnország otthonában lépett pályára a román labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája B divíziójának 3. csoportjában. Edward Iordănescu legénysége ezúttal sem tudott győzni, 1–1-es döntetlennel utaznak haza Bukarestbe.

Tănase gólja csak a döntetlenre volt elég Finnországban Fotó: frf.ro

A péntek esti találkozó rendkívül nagy jelentőséggel bírt a románoknak, mivel szinte kötelező volt számukra a pontszerzés a bennmaradás érdekében. Ennek ellenére már a 12. percben hátrányba kerültek, Pukki szerezte meg a vezetést a finneknek, miután a vendégek védelme hibázott (1–0).

Az elkövetkezendő negyedórában Románia több helyzetet is kidolgozott, viszont egyik sem volt igazán veszélyes. A 33. minutumban jártak a legközelebb a gólszerzéshez, Sorescu távoli lövése a kapufán csattant, majd Rațiu ívelése ismét a lécet találta el, maradt az 1–0.

A fordulást követően visszaálltak a finnek, átengedték a területet a vendégeknek, akik jobbnál-jobb lehetőségeket alakítottak ki. Az 52. percben össze is jött az egyenlítés, Florin Tănase remekül lőtte a labdát a hazaiak kapuijába (1–1).

A folytatásban leginkább a románok próbálkoztak, ők jártak közelebb a gólszerzéshez, viszont újabb találat nem született, maradt az 1–1-es döntetlen. Románia az utolsó csoportmeccsét hazai pályán játssza az éllovas bosnyákok ellen, viszont a bennmaradásuk már a finnek összecsapásától is függ.