Ezúttal majdnem mindent berúgott, kiütötte házigazdáját a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2022. november 05., 17:02 utolsó módosítás: 2022. november 05., 17:32

Kiütéses sikerrel vetett véget vereségi sorozatának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely tükörsima győzelmet aratott a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójában, szombaton délután ötször talált be az FC Argeș otthonában.

Cosmin Matei két értékesített büntetővel nyitotta meg a gólcsapot Fotó: Pinti Attila

Veszélyesebben játszott a mérkőzés elején a Sepsi OSK, amely hamar magához vette a kezdeményezést, és egyértelműen uralta a játékot. Meg is voltak a lehetőségei az első negyedórában, Păun, Safranko és Ștefănescu befejezése azonban nem volt pontos.

A sepsiszentgyörgyi fölény az első félidő közepén túl érett góllá, a 27. percben egy rossz átadás után Latovlevici nagyot hibázott, Păun csapott le a labdára, a hazaiak védője pedig a tizenhatoson belül szabálytalankodott ellene. A tizenegyesnél Matei állt a labda mögé, aki nagyon higgadtan lőtt a hálóba, ezzel abszolút megérdemelten szerzett vezetést a székelyföldieknek.

Néhány perccel később újabb büntetőhöz jutott a Sepsi OSK, amelyet Ștefănescu harcolt ki. Ezt is Matei végezte el, és újra magabiztosan értékesítette.

A szünetig is maradtak támadásban a vendégek, akik akár hárommal is vezethettek volna, Rondon nem találta el a kaput.

Térfélcsere után is közel volt az újabb találathoz Cristiano Bergodi csapata, Păun fejesénél Straton nagyot védett. Pár perccel később már kihasználta az újabb helyzetét a Sepsi OSK, Păun labdaszerzése után Matei, Safranko, Rondon volt a labda útja, a venezuelai támadó pedig nem hibázta el a ziccert.

Háromgólos előnyben is a vendégek voltak veszélyesebbek, és a 68. percben Ștefănescu passzából Safranko közelről talált be.

A Sepsi OSK a végén sem kegyelmezett a házigazdának, az 5–0-s végeredményt a csereként beállt Tudorie állította be.

Kiütéses győzelmével a Sepsi OSK megszakította négymeccses vereségi sorozatát a bajnokságban, előrelépett a hetedik helyre, és jelenleg egy pont a lemaradása a felsőházi rájátszásba jutást jelentő pozícióktól.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 17. forduló:

FC Argeș Pitești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–5 (0–2).

Gólszerzők: Matei (28., büntetőből, 35., büntetőből), Rondon (52.), Safranko (68.), Tudorie (89.).
FC Argeș: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Latovlevici (G. Crețu, 30.) – Șerban (Meya Colli, 46.), Raynov (Bertrand, 46.), Alceus – Ișfan, Calcan (Pîrvu, 55.), Garita (Celestine, 64.). Edző: Marius Croitoru.
Sepsi OSK: Niczuly – Ninaj, Bălașa (Ciobotariu, 46.), Tamás, Dumitrescu – Rodriguez (Francisco Junior, 78.), Păun, Matei – Ștefănescu (Bărbuț, 78.), Rondon (Tudorie, 70.), Safranko (Varga, 70.). Edző: Cristiano Bergodi.
Vezette: Kovács István.