Ezúttal gólt sem szerzett, képtelen nyerni a bajnoki címvédő

Horváth Bálint Ottó 2022. február 08., 20:01 utolsó módosítás: 2022. február 08., 20:14

Negyedik döntetlenjét jegyezte idén az éllovas Kolozsvári CFR, kedden este gól nélküli mérkőzésen osztozott a pontokon az Aradi UTA-val, így a bajnoki szünet után a címvédő még mindig nyeretlen.

Neguț a kapufát találta el Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Az előző találkozóján a Sepsi OSK-t legyőző aradi csapat ellen hazai pályán próbálta megszerezni első győzelmét ebben az évben a kolozsvári együttes, amely a legutóbbi három meccsén mindig előnyben játszott, mégsem sikerült nyernie.

Jobban kezdték a mérkőzést a CFR játékosai, akik az első negyedóra végén kétszer is előnybe kerülhettek volna, előbb Neguț közeli lövésénél nagyot mentett a vendégek kapusa, aki Florin Ștefan távoli próbálkozását is hárította, majd ezután Debeljuh hiába lőtt a hálóba, les miatt nem adták meg a találatot.

Az első félidő legnagyobb helyzetét viszont az aradiak hagyták ki a 37. percben, amikor a hazaiak hőse a fiatal kapus, Hindrich Ottó volt, aki kétszer egymás után óriásit védett, előbb Dangubic fejesénél, majd Laukzemis ismétlésénél.

A szünet után ismét a kolozsváriakon volt a sor, hogy megszerezzék a vezetést, kétszer is a kapufát találták el Neguț és Păun révén, utóbbi kísérleténél Iacob közbeavatkozása is kellett, közben pedig Deac néhány méterről nem találta el a kaput.

Az UTA-nak a második játékrészben már csak egy komolyabb lehetősége volt, közvetett szabadrúgásnál Florin Ștefan fejelte ki a gólvonalról a labdát.

A végéig hiába küzdött a győztes találat megszerzéséért a CFR, a vendégek védelme ezúttal a helyén volt, így nagy helyzetet már nem tudott kidolgozni.

Az éllovas a negyedik döntetlenjét játszotta és továbbra is nyeretlen a bajnoki szünet után, ráadásul ezúttal gólt sem szerzett. Ezzel a rivális FCSB-nek újra lehetősége van csökkenteni hátrányát, a fővárosiak szerdán a sereghajtó Academica Clinceni vendégeként játszanak.