Ezt nevezik tiszteletnek: a franciák sorfalat álltak az FK játékosainak

Rédai Attila 2021. október 21., 14:55 utolsó módosítás: 2021. október 21., 16:05

Bár érvényesült a papírforma, a fociünnep nem maradt el: a házigazdák tiszteletétől és megbecsülésétől övezve búcsúzott el az UEFA Youth League-től az FK Csíkszereda U19-es labdarúgócsapata.

Fotó: Rédai Attila

Ha az egész stadion nem is, de a fő lelátó zsúfolásig megtelt szerda este az angers-i Raymond Kopa stadionban, ahol a helyi SCO U19-es csapata az FK Csíkszeredát fogadta az ifjúsági Bajnokok Ligájának számító UEFA Youth League első selejtezőkörének visszavágóján.

Ez a lelátó mintegy 3500 néző befogadására alkalmas, így valószínűleg nem tévedünk, ha azt mondjuk, hogy legalább négyezer néző volt kíváncsi a székelyföldi legények első nemzetközi vendégszereplésére.

Az angers-i stadion lenyűgöző, még ha nem is a méretével: jelenleg bővítés és átépítés alatt áll, hisz a hivatalos páhollyal szemközti lelátót például mintegy 24 millió eurós beruházással építik teljesen át.

A lelátók teljesen fedettek, a hibrid gyepszőnyeg tökéletes, a fekete-zöld színvilág pedig egyedi. A csapatok amúgy felkészülésre nem a stadiont, hanem a mintegy két kilométerre található SCO-bázist használják, ahol több műfüves és füves pálya áll rendelkezésükre.

A házigazdák kétgólos előnyből várták az FK Csíkszereda elleni összecsapást, amelyet egy ciprusi játékvezetői hármas dirigált: Nicolas Neokleous, Georgios Savva, Stefanos Anastasiou egy messzemenően sportszerű, sárga lapok és sérülések nélküli találkozót vezényelt le.

Fotó: Twitter/Angers SCO

A pályán aztán kijött a papírforma: bár a szakvezetés és a játékosok is nagyon fogadkoztak, hogy felveszik a ritmust, letámadják a házigazdákat, ez a gyakorlatban nem igazán sikerült.

Az Angers egy hagyományos 4–3–3-as felállással kezdett, amelyben a szélső védők is feljöttek támadni, ezáltal hosszú percekre a kapujuk elé szögezték a csíkiakat, akik csak rövid időre tudtak kijönni ebből a szorításból. Ennek ellenére a védelem az első félidőben jól működött, a csíki felnőtt csapatban, a 2. Ligában is gyakran megforduló belső védők, Vereguț és Gergely jól tartották a csapatot, a kapuban pedig Albert mutatott be szép védéseket. Az első félidőt sikerült is megúszni kapott gól nélkül.

A második félidő elején aztán fokozódott a házigazdák nyomása, a csíki legények pedig kezdték a fáradság jeleit mutatni,

egyre könnyebben törtek be a büntető területére a franciák, jöttek is a gólok, a 61. percben már 2–0-ra vezettek. A végeredményt a 82. percben állították be, amikor a meccsen duplázó Nadje Karácsonyt is felavatta – a fiatal kapus Albert helyére állt be, hogy ő is szagoljon bele az UYL levegőjébe. És bár kapott gólt, néhány látványos vetődéssel még így is észre tudta vetetni magát a fiatal hálóőr.

A mérkőzés végén egy megható jelenet keretében a hazaiak tapsoló sorfala közepette vonultak le a csíkiak a pályáról: ennyire megtisztelték az ellenfelet, a sportot és a székelyföldiek küzdeni akarását.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Abdelaziz Bouhazama elégedetten nyilatkozott csapata győzelméről, arról, hogy sikerült tartani a megbeszélt taktikát. Számukra is különleges volt ez a párharc, hisz ők is újoncai ennek a kiírásnak, ezért némi izgalommal készültek rá: az első találkozót nekik is szokatlanul hosszú utazás előzte meg, de különleges volt az is, hogy mind a két találkozót zsúfolt lelátó előtt rendezték meg.

Demény Norbert, a csíkiak vezetőedzője szerint reális, ami a pályán történt, van ekkora különbség a két csapat között, keményen meg kellett dolgozni azért is, hogy ne legyen nagyobb ez a különbség.

Természetesen többet várunk el mindig, de a legények és a stáb maximálisan teljesítettek ebben a felvonásban is, úgyhogy valamilyen szinten mégiscsak emelt fővel tudunk távozni.

Maradunk a tapasztalattal, ami viszont nem kevés, és a következőkben reméljük, esélyünk nyílik ennek a kamatoztatására is” – fejtette ki a Székely Sportnak a szakember.