A zsúfolásig megtelt Művészetek Házban először Fodor Tamás, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezető konzulja köszöntötte az egybegyűlteket. Rámutatott: példaértékű, ami Csíkszeredában és az akadémia különböző alközpontjaiban történik, s örömének adott hangot, hogy ilyen sokan élnek egészségesen és űzik ezt a sportot itt.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is köszönetét fejezte ki többek közt a szülőknek, akik focizni engedik gyerekeiket, az edzőknek, akik elbírnak ezzel a tekintélyes gyereksereggel, és biztosított afelől, hogy a városháza továbbra is partner az akadémia működésében.
Az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia nevében Dusinszki Zoltán szakmai igazgató egyebek mellett kifejtette: számos mérkőzésen vannak túl az akadémiai csapatok, amelyek közt sok a győzelem, de akadtak vereségek is, ugyanakkor a siker „nem csak az eredményekben mérhető, siker az is, ha fejlődni tudunk”.
Elmondta: jelenleg több mint ötszáz sportoló focizik az akadémiánál, akik évről évre szép sikerekkel gazdagodnak.
Kiemelkedő ezek közül 2024-ben az U17-es női csapat bajnoki címe, a felnőtt női csapat dobogós helyezése, illetve az, hogy a felnőtt férfi csapat csak hajszállal maradt le a labdarúgó élvonalba való feljutástól, de reményének adott hangot, hogy a jelenlegi idény végén ezt a lécet is meg tudják ugorni a fiúk.
A gála a szokásos módon díjkiosztóval, ajándékozással és fotózkodással folytatódott. Végül a klub és az akadémia vezetősége köszönetet mondott nemcsak a játékosoknak és az edzőknek, hanem a háttérben dolgozóknak, a munkatársaknak is: az adminisztratív, a medikális, a kiszolgáló és karbantartó személyzetnek, a kollégium munkatársainak, a konyhán dolgozóknak, a Márton Áron Tehetséggondozó munkatársainak és minden kollégának.
Nagy köszönet járt természetesen az FK Csíkszereda elkötelezett szurkolótáborának is. Köszönetnyilvánítás illette a főbb támogatókat és partnereket, mindenkinek, akik hozzájárultak a klub és az akadémia sikereihez.
Az év játékosai
Rusu Kriszta (U15)
Klein Tizian (U15)
Bencze Lóránd (U16)
Nombot Annabelle (U17)
Erdei Ramon (U17)
Györfi Attila (U18)
Antal Anita (felnőtt női csapat)
Dolný Jozef (felnőtt férfi csapat)
A legjobb edzők
Berkeczi Emőke
Ubrankovics Zoltán
A legjobb kapusok
Tankó Réka
Simon Máté
A legjobb tanuló
Juhos Gábor
Különdíj
A férfi felnőtt csapat szakmai stábja
Az akadémia legjobb női játékosa
Fülöp Boglárka
Az akadémia legjobb férfi játékosa
Bödő Efraim Zoltán
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!