Hirdetés

Európa Liga: kétgólos döntetlen Kolozsváron, nehéz helyzetben a CFR

Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres

2020. február 20., 22:25

A Kolozsvári CFR – egy VAR segítségével befújt tizenegyessel – vezetett a Sevilla ellen, de az andalúzok a hajrában egyenlítettek, így ők várják sokkal jobb helyzetből a jövő heti visszavágót a labdarúgó Európa Liga kieséses szakaszában.

2020. február 20., 22:25

Technikai okokból a csütörtök esti mérkőzés néhány perces késéssel kezdődött, a Romániában újdonságnak számító, az Európa Ligában először alkalmazott videobíró-technológia ugyanis nem állt teljesen készen a bevetésre.

Amint a mérkőzés felvezetőjében is írtuk, a kolozsváriakat irányító Dan Petrescu egyértelmű esélyesnek kiáltotta ki az ellenfelet, a CFR edzője úgy fogalmazott, számukra a 0–0 is nagyon jó eredménynek számítana. A mérkőzésre minden jegy elkelt, a csapatok nagyjából 15 ezer néző előtt léptek pályára.

A hazaiak bátran kezdtek, ugyanakkor az EL-specialista andalúzok sem illetődtek meg. Az ígéretes első percek ellenére az első félidőben nem jegyezhettünk fel kaput eltaláló próbálkozást.

A Sevilla technikai fölénye egyértelműen kiütközött, javarészt a vendégek irányították a játékot.

Legközelebb Luuk de Jong állt a gólhoz, a holland csatár sarokkal ért bele egy lövésbe, a labda a keresztlécet is súrolta.

A CFR főként rögzített helyzetekből próbált veszélyeztetni, kevés sikerrel. A legnagyobb lehetősége Deacnak volt akcióból, de a „vasutasok” tízese elhibázta a befejezést Bordeianu remek passzát követően.

•  Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres Galéria

Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres

A gól nélküli első félidő után az erdélyi csapat a második félidő elejét is megnyomta, majd az 59. percben előnybe került:

egy beadásnál Koundé kezezett a tizenhatoson belül, a VAR segítségével megítélt büntetőt Deac magabiztosan értékesítette (1–0).

A spanyol együttes nem tudott gyors választ adni, a román bajnokság címvédője a minimális előny tudatában szervezetten védekezett és úgy tűnt, behúzhatja a nagy győzelmet.

Hirdetés

Aztán a 82. percben mégis jött az egyenlítés:

egy szöglet után kis szerencsével de Jonghoz került a labda, ő pedig lepasszolta a ziccert En-Nesyrinek, és a cserejátékos kiegyenlített (1–1).

A hosszabbításban Arlauskis mutatott be bravúros védést Rony Lopes lövésénél, így maradt a döntetlen.

A Kolozsvári CFR bár helytállt topligás ellenfelével szemben, kedvezőtlen helyzetből várja a jövő csütörtöki, sevillai visszavágót.

Labdarúgó Európa Liga, a legjobb 32, első mérkőzés:
Kolozsvári CFR–Sevilla FC 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Deac (59., büntetőből), illetve En-Nesyri (82.).
CFR: Arlauskis – Manea, Vinícius, Burcă, Camora – Deac, Bordeianu, Djokovic, Păun (Hoban, 74.) – Traoré (Rondón, 83.), Omrani (Golofca, 85.). Edző: Dan Petrescu.
Sevilla: Vaclík – Jesús Navas (En-Nesyri, 73.), Koundé, Diego Carlos, Escudero – Jordán, Gudelj, Fernando – Suso (Vázquez, 90+1.), L. de Jong, Ocampos (Rony Lopes, 78.). Edző: Julen Lopetegui.
Vezette: Deniz Aytekin (német).

További eredmények:
Sahtar Doneck (ukrán)–Benfica (portugál) 2–1
Eintracht Frankfurt (német)–RB Salzburg (osztrák) 4–1
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Internazionale Milano (olasz) 0–2
Club Brugge (belga)–Manchester United (angol) 1–1
FC Köbenhavn (dán)–Celtic (skót) 1–1
Getafe (spanyol)–Ajax (holland) 2–0
Sporting (portugál)–Istanbul Basaksehir (török) 3–1

Rangers (skót)–Braga (portugál) 3–2 
AS Roma (olasz)–Gent (belga) 1–0 
VfL Wolfsburg (német)–Malmö FF (svéd) 2–1 
AZ Alkmaar (holland)–LASK Linz (osztrák) 1–1 
Olimpiakosz (görög)–Arsenal (angol) 0–1 
APOEL (ciprusi)–Basel (svájci) 0–3 
Bayer Leverkusen (német)–Porto (portugál) 2–1 
Wolverhampton Wanderers (angol)–Espanyol (spanyol) 4–0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Negyvenes évforduló: a nap, amikor legyőzte a BEK-győztes Steauát a Székelyudvarhelyi Haladás

A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.

Fél évszázada a megyei élvonalban: példát mutat a Kézdiszentléleki Perkő

A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.

Székelyhon

Már ki is vizsgálta az ügyészség, hogy milyen drónt lőtt le pénteken Buzău megyében a román vadászpilóta

Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.

`
Krónika

Magyar Péter már reagált a Fidesz elnökének tusványosi beszédére

Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.

Krónika

Tarr Zoltán bocsánatot kért a „felhasznált, átvert, rettegésben tartott” határon túli magyaroktól Fehéregyházán

A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.

Főtér

Mi marad az Odüsszeia hollywoodi feldolgozásából, ha a hitet kilúgozzák belőle?

Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.

Ez is érdekelheti

A Sepsi OSK-t méltatta, az FK Csíkszeredát bírálta a román sportsajtó

Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.

A mutatott játék bizakodásra ad okot – derűlátó az FK Csíkszereda edzője

Az FK Csíkszereda hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a bajnoki cím visszaszerzésére pályázó FCSB-től a román Szuperliga második fordulójában. A találkozót követően mindkét vezetőedző elismerően beszélt ellenfeléről.

Két gyors gólt kapott, végig csak szenvedett az FK Csíkszereda (videóval)

Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.

Ovidiu Burcă: egy éve dolgozunk azon, hogy ilyen mentalitással lépjünk pályára

Hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Kolozsvári U ellen a labdarúgó Szuperliga 2. fordulójában. A lefújást követően a két vezetőedző, valamint a háromszékiek szélsője, Batzula Hunor értékelt a Székely Sportnak.

Látványos visszatérés, bombagóllal győzte le a Kolozsvári U-t a Sepsi OSK (videóval)

Győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, vasárnap délután szervezetten és végig veszélyesen játszva Doru Andrei nagyszerű találatával gyűrte le a Kolozsvári U-t.

Vereséggel hangolt a bajnoki rajtra a Marosvásárhelyi ASA

Egyik másodosztályú társa ellen tartotta a főpróbát a bajnokság jövő hétvégi rajtja előtt a Marosvásárhelyi ASA, a szombati idegenbeli mérkőzésen két góllal kapott ki a Besztercei Gloriától.

Saját szurkolói előtt is visszatér a Szuperligába a Sepsi OSK

Egy év szünet után az első hazai mérkőzésére készül a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, vasárnap délután a Kolozsvári Universitateát fogadja a 2. fordulóban. Ovidiu Burcă vezetőedző és David Lazar kapus is pozitív eredményben bízik.

Fél évszázada a megyei élvonalban: példát mutat a Kézdiszentléleki Perkő

A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.

Kiütötte a címvédőt a Dinamo, félpályán túlról kapott gólt a Corvinul (videókkal)

Egyoldalú mérkőzéseket rendeztek szombaton a román labdarúgó Szuperligában. A Dinamo hazai pályán kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott a címvédő Craiova felett, míg a Konstancai Farul emberelőnyben 2–0-ra múlta felül a Corvinult.

Szabó István tartást és jobb játékot vár az FK-tól az FCSB ellen

Hazai pályán folytatja az FK Csíkszereda, vasárnap este a címvédő FCSB-t fogadja a labdarúgó Szuperliga 2. fordulójában. A mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón hangsúlyozták, a Corvinul elleni vereség után mindenképpen javítani szeretnének.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!