Értékes győzelem lett volna, a hajrában bukták el

Székely Sport 2022. április 02., 20:34 utolsó módosítás: 2022. április 02., 20:38

Nagy lehetőséget szalasztott el a Nyárádtői Unirea, hogy megközelítse a ranglistán a Kudzsiri Metalurgistult, a döntetlen viszont az ellenfélnek kedvez.

A hátralévő nyolc meccsükön nagyon meg kell küzdeniük a második helyért a nyárádtőieknek. Archív Fotó: Haáz Vince

Szombaton délután a Fehér megyeiek vendégeként lépett pályára a nyárádtői csapat a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának felsőházi rájátszásának első fordulójában.

A mérkőzésnek nagy volt a tétje a második hely megszerzéséért küzdő vetélytársak között, emiatt kevés veszélyes lehetőség alakult ki a kapuk előtt. A gól nélküli első félidőt követően a Maros megyeiek hamar emberelőnybe kerültek, és ezt a 77. percben ki is használták, amikor a gólkirály Victor Astafei találatával vezetéshez jutottak. Ezt azonban nem tudták megtartani, a 90. percben ugyanis a hazaiak kiegyenlítettek, így pontot mentettek.

A győzelem nagyon sokat jelentett volna a harmadik helyen álló Nyárádtői Unireának, az 1–1-es döntetlennel azonban megmaradt a Metalurgistul öt pontos előnye a második helyen, amely pozíció biztosítja a rájátszás második körében való részvételt.

Az alsóházi rájátszásban érdekelt Szászrégeni Avântul vereséggel kezdett, szintén szombaton 2–1-kapott ki idegenben a Marosújvári SK-tól, így nagyon nehéz feladata lesz elkerülni a kiesést.