Érett a Sepsi OSK vezető gólja, még egyet rápakoltak a bolgár fővárosban

Horváth Bálint Ottó 2023. július 27., 22:04 utolsó módosítás: 2023. július 28., 10:53

Hangzatos győzelmet ünnepelt idegenben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, kettővel verte a bolgár CSZKA Szófiát, így immár főesélyesként várja a hazai visszavágót a labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének második körében.

Hangzatos győzelmet ünnepelt a nemzetközi porondon a sepsiszentgyörgyi csapat. Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Idegenben kezdte a bolgár ezüstérmes és rekordbajnok elleni párharcot a kétszeres Román Kupa- és Szuperkupa-győztes székelyföldi gárda csütörtökön este. A CSZKA legendás, de leromlott állapotban lévő stadionjában tízezres nézősereg buzdította a házigazdákat, a sepsiszentgyörgyieknek nagyjából száz szurkoló szorított a helyszínen.

A bolgárok irányították játékot az összecsapás elején, de a vendégek hatékonyan védekeztek, így a támadásaik elakadtak a tizenhatos környékén, és komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani. A Sepsi OSK Niczuly hosszú kirúgásai után veszélyeztetett, aki kétszer is pontosan indította Ștefănescut, de a váratlan támadásokat nem sikerült lövéssel befejezni.

A 27. percben voltak először közel a gólhoz a bolgárok, szabadrúgás után Lindseth fejese elkerülte a kaput.

A védelemben azonban sebezhetők voltak, kevéssel ezután a Sepsi OSK két percen belül kétszer is veszélyeztetett, előbb Dumitrescu beadása nem jutott el a társakhoz, majd Matei remek helyzetben a lövés helyett a passzt választotta, amit blokkoltak, Păun pedig fölé durrantott. Újabb lehetőség ismét a háromszéki csapat előtt adódott, a 35. percben Ștefănescu szabadrúgása után Bălașa fejelt, de nem tudta a kapura irányítani a labdát.

A szünet előtt előrébb húzódott a Sepsi OSK, és újabb helyzeteket alakított ki.

Először Păun nagyszerűen ugratta ki Ștefănescut, aki azonban kiszorított helyzetben volt, így a hazaiak kapusa védeni tudott, az ismétlést pedig Safranko fölé ollózta. Aztán ismét a Sepsi szélsője szerezhette volna meg a vezetést, de a tizenhatos közeléből gyengére sikeredett a lövése.

Videó: Orange Sport

Hasonló volt a játék képe a folytatásban is, a CSZKA járatta a labdát és erőltette a támadásait, míg a vendégek kontrákra rendezkedtek be. Jöttek a kisebb hazai lehetőségek, de a lövések nem voltak pontosak, és

továbbra is a Sepsi OSK volt veszélyesebb,

a kapura törő Ștefănescut az utolsó pillanatban szerelték, majd néhány perccel később fölé lőtte a szabadrúgását.

A 68. percben kettős cserét hajtott végre Liviu Ciobotariu vezetőedző, Rondon és Varga érkezett, a magyarországi csatár pedig másodpercekkel később helyzetbe is került és hozzájárult a vezető gól megszerzéséhez.

Bedobás után figyelmetlenek voltak a hazai védők, Rondon és Păun közreműködésével Varga ziccerbe került, közvetlen közelről a kapusba lőtt, aki azonban nem tudta megfogni a labdát, amire Păun csapott le és a hálóba lőtt.

Ezután is tehetetlennek bizonyultak a bolgárok, akik már nem jutottak el a kapuig sem. Ráadásul a kapusuk, Busatto a 80. percben óriásit hibázott, ezzel megpecsételte a sorsukat.

Ninaj indítása után kijött a kapujából a tizenhatoson kívülre, de Rondonnal szemben elveszítette a labdát, a venezuelai támadó egyből Vargához passzolt, aki távolról az üresen hagyott kapuba emelt, a menteni próbáló Sanyang a gólvonal mögött ért a labdába.

A Sepsi OSK akár még nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, a szintén csereként beállt Damașcan távolról a felső lécet találta el, majd szöglet következett és Ninaj szintén a kapufára fejelt. A túloldalon a hosszabbításban a házigazdák is gólt szerezhettek volna, de szabadrúgás után Estrada nem találta el a kaput.

A Sepsi OSK teljesen megérdemelten 2–0-ra győzött és immár főesélyesként várja a hazai visszavágót, amelyet jövő héten csütörtökön 20 órától rendeznek a Sepsi OSK Arénában, ahol minden bizonnyal telt ház előtt lépnek pályára a továbbjutásért.