Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) vasárnap Frankfurtban, Festhalléban kisorsolta a 2024-es németországi Európa-bajnokság selejtezőjének csoportbeosztását.
A magyar válogatott az első kalapból várta az ellenlábasokat, ők a G csoportba kerültek. A második kalapból a szerbeket húzták mellé.
A román fociválogatottat a harmadikból húzták. Megvolt a lehetőség, hogy ők is a G jelűbe kerüljenek – még akkor ott voltak az urnában –, aztán oda a Montenegrót helyezték.
Marco Rossi csapata a negyedikből a bolgárokat, az ötödikből a litvánokat kapta.
Románia az I csoportból vág neki a selejtezőnek, ellenfelei Svájc, Izrael, Koszovó, Fehéroroszország és Andorra lesznek.
A sorozat 2023 márciusában kezdődik, november közepén zárul, és természetesen oda-visszavágós, körmérkőzéses rendszerben zajlanak a küzdelmek.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!