Emberhátrányban kaptak ki a Craiovától, folytatódik az UTA pocsék sorozata

Sebestyén Ervin 2022. október 23., 20:42 utolsó módosítás: 2022. október 23., 20:43

Saját közönsége előtt látta vendégül az Universitatea Craiova együttesét az Aradi UTA, amely az ezt megelőző négy bajnokijából egyet sem tudott megnyerni. Habár remekül játszottak, mégsem sikerült megszakítaniuk pocsék szériájukat, miután emberhátrányba kerültek és vereséget szenvedtek.

Kihasználta az emberelőnyt, győzött az Universitatea Craiova. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Remek összecsapást vívott egymással a két fél a labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában, számos gólhelyzetet alakított ki mindkét csapat, de végül az emberhátrány végzetesnek bizonyult a hazaiak számára, nem tudtak már kiegyenlíteni a végén.

Az első negyedórában több komoly lehetőséget is kidolgozott az aradi együttes, a harmadikból pedig be is vették a Craiova kapuját, egy szögletet követően nem tudtak felszabadítani a vendég védők, Abeid pedig kihasználta ezt és közelről a kapuba bombázott (1–0). A folytatásban éledezett az ellenlábasuk játéka is, ennek köszönhetően még szünet előtt sikerült egyenlíteniük. A hosszabbításban Dan Nistor tekerte be a játékszert szabadrúgásból, kiválóan érkezett Baiaram és könnyedén fejelt a hálóba (1–1).

A második játékrész sokkal szerencsétlenebbül indult az UTA számára, az 50. minutumban Anton követett el egy teljesen felesleges szabálytalanságot, emiatt pedig megkapta a második sárgáját, 40 perccel a vége előtt emberelőnybe került a Craiova.

Szinte azonnal ki is használták ezt, ezúttal is Dan Nistor adott egy elképesztő indítást Baiaramnak, aki a szembejövő kapus mellett elgurította a játékszert és megfordította a találkozót (1–2).

A hátralévő időben inkább a vendégek veszélyeztettek, így nem forgott veszélyben a győzelmük, maradt az 1–2-es végeredmény. Ez volt zsinórban az ötödik bajnokija az Aradi UTA együttesének, amelyen nyeretlenek maradtak.