Emberhátrányban harcolta ki a győzelmet a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. február 25., 16:53 utolsó módosítás: 2023. február 25., 17:24

Véget vetett a gyenge eredmények sorozatának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. A mérkőzés hajrájában emberhátrányban szerezte meg a győzelmet az FC Hermannstadt ellen, és ennek köszönhetően megerősítette hatodik helyét a tabellán.

Aganovic gólt lőtt és büntetőt harcolt ki Fotó: Pinti Attila

Kötelező volt a három pont begyűjtése szombaton kora délután a sepsiszentgyörgyi csapatnak a bajnokság alapszakaszának 27. fordulójában, hiszen a felsőházi rájátszásba jutásért zajló küzdelemben az első számú riválisnak számító FCU Craiova 1948 két pontra megközelítette.

Támadólag lépett fel a Sepsi OSK, Matei már az első percben veszélyeztetett egy távoli lövéssel. Ezután enyhe mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, Ștefănescu szintén a tizenhatoson kívülről próbálkozott, de nem okozott gondot a vendégek kapusának.

Aztán a 27. percben egy támadásnál kitartó volt a háromszékiek szélsője, kihasználta Antoche hibáját, a kapu elé passzolt, ahol Aganovic érkezett és a hálóba lőtt.

Kevéssel ezután egy percen belül kétszer is közel voltak az egyenlítéshez a vendégek, előbb Petrescu szabadrúgását Began kitornászta, majd beadásnál Tudorie menteni próbált, de a felső kapufára fejelt.

A szünetig maradt az 1–0-s hazai vezetés, majd a folytatásban a Sepsi OSK különösebb nehézségek nélkül uralta a játékot és magabiztosan tartotta az előnyét, sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben, majd Tudorie került helyzetbe, de a fejesét nem tudta a kapura irányítani.

Aztán húsz perccel a vége előtt a semmiből büntetőhöz jutott a Hermannstadt,

beadás után Tamás Márk kezéről a kapufára pattant a labda. Horia Mladinovici játékvezető a videóbíró segítéségével a büntetőpontra mutatott, a magyarországi védőnek pedig sárga lapot adott, és mivel neki ez már a második volt, idő előtt vonulhatott az öltözőbe. A horvát Babic magabiztosan értékesítette a tizenegyest és kiegyenlített.

A Sepsi OSK azonban nem adta fel emberhátrányban sem, és a 85. percben Aganovic büntetőt harcolt ki Mino Sota rossz ütemű belépője után. Bălașa állt a labda mögé, és ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, akik a végéig megtartották a számukra kedvező eredményt.

Videó: Orange Sport

Ezzel a győzelemmel a Sepsi OSK megerősítette a hatodik helyét a tabellán. Cristiano Bergodi együttesére kemény alapszakaszhajrá vár, hiszen a hétközi fordulóban, jövő kedden az éllovas Farul otthonába látogat, március 6-án a címvédő CFR-t fogadja, március 11-én pedig a harmadik helyen álló FCSB vendégeként játszik.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 27. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Hermannstadt 2–1 (1–0).

Gólszerzők: Aganovic (27.), Bălașa (88., büntetőből), illetve Babic (77., büntetőből).
Kiállítva: Tamás (76.).
Sepsi: Began – Bălașa, Ciobotariu, Tamás, Dumitrescu – Aganovic, Matei (Ninaj, 78.), Francisco (Gheorghe, 78.) – Ștefănescu (Papa, 64.), Safranko, Tudorie (Rondon, 70.). Edző: Cristiano Bergodi.
Hermannstadt: Letica – Antoche, Bejan, Ene – Medina (Oroian, 46.), Sota, Limaj (Biceanu, 70.), Butean – Petrescu (Alhassan, 45.), Popescu (Balaure, 70.), Paraschiv (Babic, 70). Edző: Marius Măldărășanu.
Vezette: Horia Mladinovici.