Elvette az éllovas veretlenségét a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2022. október 28., 18:14

Hatalmas győzelmet aratott a labdarúgó 3. Liga visszavágóinak első fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután hazai pályán legyőzte az 5-ös csoport éllovasát, a CS Blejoi-t.

A mérkőzés hőse: Albert Hunor Fotó: Beliczay László

Nagyjából háromszáz szurkoló volt kíváncsi a 10. fordulóban rendezett mérkőzésre, melyet habár jobban kezdett a vendég csapat, az első helyzeteket a hazaiak dolgozták ki: a 7. percben Simó távoli bombája a keresztlécen csattant, majd Marucza lapos lövése kevéssel ment mellé.

A kezdeti nyomást kiegyenlítette a házigazda, majd megszerezte a vezetést, a 18. percben kavarodás alakult ki a Blejoi tizenhatosában, a kapura fejelt labdát a gólvonalról mentették, a kipattanót pedig Savin a hálóba bombázta (1–0).

Fotó: Beliczay László

A gólt követően átvette a mérkőzés irányítását az éllovas, Ghinea ziccerét követően Marucza mentett, majd Badea a kapu torkából fejelt fölé. A szünet előtt szinte megduplázta előnyét az SZFC, Simó szabadrúgásból centerezett, Mitra fejese kevéssel ment mellé.

A második félidőben beszorult a házigazda, Blejoi rohamozott, de Albert nagyszerűen végezte dolgát, és amikor ő is verve volt, a keresztléc segített, a labda a gólvonal elé pattant. A kitámadó Blejoi-t többször is meglephette volna az SZFC, ám ígéretes támadásaiba rendre hiba csúszott, így továbbra is nyílt maradt a mérkőzés.

A nyomás pedig tovább folytatódott, a szorításból nem tudott kijönni az SZFC, Albert viszont továbbra is remekelt a kapuban.

A hajrára a vendégek is elfáradtak, a helyzetek is egyre ritkábbak voltak, az udvarhelyiek pedig hősiesen kivédekezték a hosszabbítás öt percét is.

Az SZFC zsinórban harmadik, szezonbeli ötödik győzelmét aratta és feljött a felsőházi rájátszást 4. helyére. A következő fordulóban ismét hazai pályán játszik, a sereghajtó Zernyestet fogadja.