HIRDETÉS

Eltékozolta kétgólos előnyét, de még időben eszmélt a Kolozsvári CFR

Győzelmükkel megközelítették az éllovast a kolozsváriak
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

2022. november 30., 21:06

A bajnokság meglepetéscsapata, az újonc FC Hermannstadt vendégeként játszott szerdán este a Kolozsvári CFR, amely hiába szerzett hamar kétgólos előnyt, a házigazdák kiegyenlítettek, végül azonban mégis megszerezte a győztes találatot.

2022. november 30., 21:06

A labdarúgó Szuperliga 6. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolta be a kolozsvári együttes, amit augusztusban kellett elhalasztani a címvédő európai kupaszereplése miatt.

HIRDETÉS

A lehető legjobban indult a találkozó a kolozsváriak számára, akik már a 10. percben betaláltak, Manea beadását Rangelo Janga fejelte be.

Negyedórával később megduplázta előnyét a CFR, szabadrúgást követően újra Janga fejelt a hálóba, méghozzá a tizenhatos vonaláról, kihasználva, hogy a hazaiak kapusa, Letica rosszul jött ki a kapujából.

Kevéssel ezután a curacaói válogatott támadó a mesterhármashoz is közel állt, előbb újabb gólját les miatt érvénytelenítették, majd nagy lehetőséget hagyott kihasználatlanul.

Mindeközben veszélyessé váltak a Hermannstadt támadásai, Alhassan lövésénél Scuffet védett, Mino Sota távolról kevéssel tévesztette el a célt. A 35. percben mégis szépített a nagyszebeni csapat, Yuri órási hibáját Daniel Paraschiv használta ki, ezzel visszahozta a meccsbe a házigazdát.

A második félidő elején az egyenlítő találatot is megszerezte a Hermannstadt,

a kolozsvári védelem nem volt a helyzet magaslatán, Paraschiv ezúttal gólpasszt adott a fiatal Oroiannak, aki esélyt sem adott a CFR kapusának.

Kezdhetett mindent előlről Dan Petrescu csapata, amely

húsz perccel a vége előtt visszavette a vezetést, a csereként beállt Malele csapott le egy lecsorgó labdára, és higgadtan lőtt a kapuba.

Ezzel a találattal bebiztosították a három pontot a vendégek, habár a hosszabbításban a nagyszebeniek közel voltak az egyenlítéshez, Mino Sota próbálkozásával azonban nem találta el a kaput.

Győzelmével a CFR négy pontra megközelítette az éllovas Konstancai Farult, és még van egy elhalasztott összecsapása, mégpedig az FCSB elleni rangadó, amit majd decemberben játszanak le.

Labdarúgó Szuperliga, 6. forduló, elhalasztott mérkőzés:

FC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 2–3 (1–2).

Gólszerzők: Paraschiv (35.), Oroian (56.), illetve Janga (10., 26.), Malele (73.).
Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Stoica, Opruț (Medina, 83.) – Alhassan (Năstăsie, 83.), Mino Sota, Biceanu (Babic, 89.), Oroian (Iancu, 77.), Balaure (Petrescu, 77.) – Paraschiv. Edző: Marius Măldărășanu.
CFR: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun (Camora, 66.) – Cvek, Boateng, Roger (Bordeianu, 90+3.) – Deac (Malele, 66.), Janga (Yeboah, 89.), Bîrligea (Petrila, 66.). Edző: Dan Petrescu.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
18
12
5
1
33-14
41
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
17
12
1
4
30-17
37
3
Bukaresti Rapid Rapid
18
10
3
5
22-16
33
4
Universitatea Craiova U Craiova
18
9
5
4
23-19
32
5
FCSB FCSB
17
8
5
4
28-23
29
6
FC Hermannstadt Hermannstadt
18
7
6
5
21-17
27
7
Petrolul Ploiești Petrolul
18
8
2
8
17-20
26
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
18
7
4
7
28-14
25
9
Chindia Târgoviște Chindia
18
5
6
7
22-23
21
10
FC Voluntari Voluntari
18
5
6
7
14-18
21
11
FC Argeș Pitești FC Argeș
18
6
3
9
14-26
21
12
FC Botoșani Botoșani
18
4
8
6
16-24
20
13
Kolozsvári U Kolozsvári U
18
4
6
8
13-19
18
14
Aradi UTA UTA
18
4
5
9
16-24
17
15
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
18
4
4
10
17-23
16
16
CS Mioveni Mioveni
18
1
5
12
10-27
8
FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Levették a műsorról: nem lesz tévéközvetítés a Sepsi OSK és az ASA meccséről

Rövid szünet után újraindul a labdarúgó 2. Liga küzdelemsorozata, ám a székelyföldi szurkolók többsége ezúttal hiába kapcsolja be a televíziót: a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA találkozói egyaránt kimaradnak a műsorból.

A székely rangadó nyitja a Román Kupa csoportkörét

Közzétették az első forduló programját a labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK székely rangadójával kezdődnek el a főtáblás küzdelmek, a pontos időpontot is megismertük.

Székelyhon

Amikor az adóhatóság is arra kér, ne utaljunk pénzt

Az adóhatóság nevében küldött újabb hamis e-mailekre figyelmeztetett hétfői közleményében az Országos Adóhatóság (ANAF).

`
Krónika

Legolcsóbb áram: engedtek a nagy szolgáltatók, kivéve egyet

Jelentős változások történtek a legolcsóbb áramot kínáló romániai energiaszolgáltatók toplistáján az államilag fenntartott árkorlátozás kivezetése, az árliberalizáció július elsejei bevezetése óta eltelt bő három hónapban.

Krónika

Jókora büntetést kapott a román szövetség a román–magyar meccsen kirobbant szurkolói botrány miatt

Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.

Főtér

A kék sarokban: Krasznahorkai László! A piros sarokban: Mircea Cărtărescu!

Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.

Ez is érdekelheti

A hét végére és elejére tették az FK Csíkszereda meccseit

A bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette az élvonal alapszakaszában az odavágók utolsó két fordulójának menetrendjét. Az FK Csíkszereda mérkőzéseit pénteki és hétfői napokon rendezik.

Az FK Csíkszereda edzője úgy véli, a CFR ellen az lesz a döntő, hogy ki hibázik kevesebbet

A labdarúgó Szuperliga 5. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolja be csütörtökön este az FK Csíkszereda, amelyen a Kolozsvári CFR-t fogadja. A találkozót megelőzően az FK edzője és játékosai beszéltek a felkészülésről, a várakozásokról és az ellenfélről.

Visszatért a Sepsi OSK alapembere, döntetlent játszottak a szuperligás Petrolullal

Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.

Gólzáport rendezett a hazai edzőmeccsén az FK Csíkszereda

Felkészülési mérkőzést játszott az FK Csíkszereda pénteken délelőtt a Burus Csaba Sportparkban, ahol Ilyés Róbert együttese magabiztosan érvényesítette a papírformát a másodosztály sereghajtója, a Câmpulung Muscel ellen.

Élvonalbeli csapattal gyakorol a Sepsi OSK

Felkészülési mérkőzést játszik a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat, szombaton délben az élvonalban szereplő Petrolul Ploiești lesz az ellenfele.

Veretlen szériában az FK Csíkszereda, miközben a Szuperliga nagyágyúi szenvednek

Lezárult a labdarúgó Szuperliga 12. fordulója, a bajnokság pedig bőven tartogat meglepetéseket: az élmezőnyben teljesen átrendeződtek az erőviszonyok, míg az FK Csíkszereda fokozatosan építkezve egyre jobb formába lendült.

A Kolozsvári CFR megtörte rossz sorozatát (videóval)

A Kolozsvári CFR megszerezte második győzelmét a labdarúgó Szuperliga idei idényében, miután vasárnap délután hazai pályán hátrányból fordítva legyőzte a Hermannstadt együttesét.

„Ez a győzelem olyan, mintha egy hatalmas kő esett volna le a szívünkről” – örömmámor az FK Csíkszeredánál

Történelmi pillanatnak örülhet Csíkszereda: az FK megszerezte első szuperligás győzelmét. A csapat, a stáb és a szurkolók a lefújást követően együtt ünnepeltek – játékosokat és a vezetőedzőt kérdeztük, mit jelent számukra ez a siker.

Mesteri gólpasszok, tökéletes befejezések – videón az FK Csíkszereda találatai

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda. Mutatjuk a Kolozsvári U elleni találatokat.

Ilyés Róbert szerint ez igazi csapatmunka volt, a Kolozsvári U edzője a szerződése felbontását kérte

Felhőtlenül boldog volt Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője a Kolozsvári U elleni 2–1-es történelmi siker után, míg Ovidiu Sabău, az ellenfél szakvezetője felajánlotta távozását a kispadról.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!