Eltékozolta kétgólos előnyét, de még időben eszmélt a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. november 30., 21:06 utolsó módosítás: 2022. november 30., 21:57

A bajnokság meglepetéscsapata, az újonc FC Hermannstadt vendégeként játszott szerdán este a Kolozsvári CFR, amely hiába szerzett hamar kétgólos előnyt, a házigazdák kiegyenlítettek, végül azonban mégis megszerezte a győztes találatot.

Győzelmükkel megközelítették az éllovast a kolozsváriak Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

A labdarúgó Szuperliga 6. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolta be a kolozsvári együttes, amit augusztusban kellett elhalasztani a címvédő európai kupaszereplése miatt.

A lehető legjobban indult a találkozó a kolozsváriak számára, akik már a 10. percben betaláltak, Manea beadását Rangelo Janga fejelte be.

Negyedórával később megduplázta előnyét a CFR, szabadrúgást követően újra Janga fejelt a hálóba, méghozzá a tizenhatos vonaláról, kihasználva, hogy a hazaiak kapusa, Letica rosszul jött ki a kapujából.

Kevéssel ezután a curacaói válogatott támadó a mesterhármashoz is közel állt, előbb újabb gólját les miatt érvénytelenítették, majd nagy lehetőséget hagyott kihasználatlanul.

Mindeközben veszélyessé váltak a Hermannstadt támadásai, Alhassan lövésénél Scuffet védett, Mino Sota távolról kevéssel tévesztette el a célt. A 35. percben mégis szépített a nagyszebeni csapat, Yuri órási hibáját Daniel Paraschiv használta ki, ezzel visszahozta a meccsbe a házigazdát.

A második félidő elején az egyenlítő találatot is megszerezte a Hermannstadt,

a kolozsvári védelem nem volt a helyzet magaslatán, Paraschiv ezúttal gólpasszt adott a fiatal Oroiannak, aki esélyt sem adott a CFR kapusának.

Kezdhetett mindent előlről Dan Petrescu csapata, amely

húsz perccel a vége előtt visszavette a vezetést, a csereként beállt Malele csapott le egy lecsorgó labdára, és higgadtan lőtt a kapuba.

Ezzel a találattal bebiztosították a három pontot a vendégek, habár a hosszabbításban a nagyszebeniek közel voltak az egyenlítéshez, Mino Sota próbálkozásával azonban nem találta el a kaput.

Győzelmével a CFR négy pontra megközelítette az éllovas Konstancai Farult, és még van egy elhalasztott összecsapása, mégpedig az FCSB elleni rangadó, amit majd decemberben játszanak le.

Labdarúgó Szuperliga, 6. forduló, elhalasztott mérkőzés:

FC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 2–3 (1–2).

Gólszerzők: Paraschiv (35.), Oroian (56.), illetve Janga (10., 26.), Malele (73.).
Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Stoica, Opruț (Medina, 83.) – Alhassan (Năstăsie, 83.), Mino Sota, Biceanu (Babic, 89.), Oroian (Iancu, 77.), Balaure (Petrescu, 77.) – Paraschiv. Edző: Marius Măldărășanu.
CFR: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun (Camora, 66.) – Cvek, Boateng, Roger (Bordeianu, 90+3.) – Deac (Malele, 66.), Janga (Yeboah, 89.), Bîrligea (Petrila, 66.). Edző: Dan Petrescu.