Elszalasztotta a győzelmet az éllovas ellen az Avântul

Székely Sport 2021. április 30., 20:48 utolsó módosítás: 2021. április 30., 20:52

Döntetlennel zárta a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának küzdelmeit a harmadik helyezett Szászrégeni Avântul, a 18. fordulóban vendégként 3–3-ra végzett a Dési Unireával.

Fotó: Haáz Vince

A kiváló szezont teljesítő szászrégeni együttes már az utolsó forduló előtt biztos volt abban, hogy a dobogó harmadik helyén végez, így felszabadultan játszhatott. Nem úgy a csoportot végig vezető házigazdák, akiknek az első hely megőrzése volt a céljuk.

A Maros megyeiek eredményes játékukkal 3–1-re is vezettek, de a végéhez közeledve két perc alatt két gólt kaptak, így meg kellett elégedjenek a döntetlennel. Ez az eredmény a Kudzsiri CSO-nak kedvezett, amely megnyerte saját meccsét, és Déssel pontegyenlőséggel ugyan, de a csoportelsőséget is megszerezte.

A másik Maros megyei csapat, a szezon végén csalódást keltő Nyárádtői Unirea 3–0-s hazai vereséggel zárt, ráadásul a győztes Tordai Arieșul meg is előzte a ranglistán, így csak az ötödik helyen fejezte be a bajnokságot.