Hirdetés

Első találkozóját játssza saját stadionjában a nyárádtői csapat a 2. Ligában

Nagy érdeklődés várható a mérkőzés iránt a nyárádtői stadionban
Fotó: Haáz Vince

Saját stadionjában és a helyi közönség előtt is bemutatkozik a labdarúgó 2. Ligában az újonc Nyárádtői Unirea, szerdán délután elmaradt mérkőzésen a Vajdahunyadi Corvinult fogadja.

A találkozót még a 2. fordulóban kellett volna lejátszani, ám ezt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elhalasztotta, mivel a vajdahunyadiak az európai kupasorozatokban voltak érdekeltek. Az új időpont szerint szerdán 17 órától pótolják a mérkőzést, méghozzá az átalakított nyárádtői stadionban, ez lesz az idén feljutott Maros megyei csapat első meccse a saját otthonában. A belépőket a szabad helyek függvényében 14 órától kezdik árusítani a helyszínen, ezek 30 lejbe kerülnek.

Eddig ugyanis nem rendezhették meg hazai pályán az összecsapásokat, mivel az aréna nem felelt meg a szövetség által előírt követelményeknek.

Hirdetés

Pontosabban túl kevés, nagyjából 650 volt a férőhely a létesítményben, és ahhoz, hogy 2. ligás mérkőzéseket lehessen játszani, legalább 1500 hely kialakítása szükséges a lelátón. Ennek eleget tett a klub vezetősége, így a helyi szurkolók először láthatják hazai pályán kedvenceiket az előző szezonban Román Kupát nyert és a bajnokság egyik ütőképes gárdája ellen.

A nyárádtőiek eddig két hazai meccset játszottak le, ezeket azonban átmeneti otthonukban, Szászrégenben, a harmadosztályban szereplő Avântul stadionjában rendezték.

Mindkét találkozó nagyon szoros volt, előbb a legvégén kapott góllal 1–0-ra veszítettek a Chindia Târgoviștével szemben, majd a múlt hétvégén 0–0-s döntetlent értek el a CS Afumați ellen.

Az újonc együttes egyelőre nem tudta felvenni a másodosztály tempóját és gyenge eredményeket jegyzett. Az Eusebiu Tudor által irányított nyárádtőiek az eddigi hat mérkőzésükön mindössze három pontot szereztek, háromszor vereséget szenvedtek.

Ráadásul a mezőnyben egyedüli csapatként még egyetlen gólt sem lőttek, így a 21., utolsó előtti helyen állnak, csak a szezont még pocsékabbul kezdő Viitorul Pandurii Târgu Jiut tudják megelőzni.

Ami a vendég Vajdahunyadi Corvinult illeti, a klubnak az új idényben sincs feljutási joga, pedig ennek megszerzéséhez nagyon közel voltak, így újabb átmeneti szezon következik számukra. Mivel az első két bajnokijukat elhalasztották, eddig csak öt meccsen léptek pályára, és miután egy vereséggel és egy döntetlennel kezdtek, az utóbbi három fordulóban feljavult a teljesítményük, mind a kilenc pontot begyűjtötték, és ezzel felzárkóztak az élmezőnyre.

A párosítás érdekessége, hogy a két csapat az utóbbi négy évben nem kevesebb mint 14 alkalommal találkozott egymással, eddig mindig a harmadosztályban, a mostani lesz az első mérkőzésük magasabb szinten. A Corvinul egyértelműen uralja a párharcot, az eddigi meccseken tízszer győzött, három döntetlen mellett a Nyárádtő csak egyszer tudta nyertesen elhagyni a pályát, még 2020 szeptemberében a legelső összecsapásukon.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Székelyhon

Engedély nélkül lelőttek egy medvét, őrizetbe vettek két vadászt

Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.

`
Krónika

„Ez egy másik mozi”. Kelemen Hunor elárulta a Krónikának, Magyar Péter kérte-e a lemondását

A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.

Krónika

Kocsis Máté: „Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk”

„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Betalált, öngólt szerzett, majd kiállították – nem hibáztak a Sepsi OSK vetélytársai (videóval)

Továbbra is szoros a küzdelem a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában: a Sepsi OSK győzelme után az éllovas Corvinul és az FC Voluntari is hozta a kötelezőt, így nem változtak az erőviszonyok az élmezőnyben.

Amiért elutazott, azt hazavitte a Sepsi OSK (videóval)

Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.

Csak az egyenlítés jött össze, lecsúszott az élről a Marosvásárhelyi ASA

Kiegyenlített mérkőzésen játszott döntetlent a Marosvásárhelyi ASA, amely a pontvesztéssel lecsúszott az első helyről a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásában.

Papíron egyértelmű, a pályán más a helyzet: csak a győzelem jöhet szóba a Sepsi OSK-nak

Ugyan már nem makulátlan a Sepsi OSK mérlege a labdarúgó 2. Liga play-offjában, a háromszéki gárda célja változatlan: egyenes ágon visszajutni a Szuperligába. A szombati, Chindia elleni mérkőzésen pedig más nem is jöhet szóba, mint a győzelem.

Bekeményít a szövetség, feltételhez kötik a részvételt a 2. Ligában

Új intézkedést helyezett kilátásba a Román Labdarúgó-szövetség (FRF), ami a másodosztályban érdekelt klubokat érinti. A 2027–2028-as szezontól az együttesek csak abban az esetben indulhatnak a bajnokságban, ha megfelelnek a módosított szabályzatnak.

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

„Nekem nem tűnt tizenegyesnek” – csalódottan értékelt a Sepsi OSK kapusa

Drámai hajrában mentett pontot az FC Voluntari a Sepsi OSK otthonában: a vendégek a hosszabbításban, egy vitatott büntetőből egyenlítettek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A lefújás után rendkívül csalódottan értékelt a háromszékiek kapusa.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Hibátlanok csatája: a Voluntari érkezik a Sepsi OSK otthonába

Újfent sorsdöntő mérkőzés vár a Sepsi OSK együttesére, amely az eddig hibátlanul menetelő FC Voluntari-t látja vendégül a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 4. fordulójában. A háromszéki együttesnél az eddigi legnehezebb párharcra számítanak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!