Először nyert az FK-farmcsapat a felnőttek között

Dobos László 2022. szeptember 23., 20:34

Ötödik harmadik ligás meccsén megszerezte első győzelmét a bajnokságban az FK Csíkszereda II. csapata. Demény Norbert tanítványai pénteken késő délután a Știința Miroslava együttese ellen nyertek 1–0-ra.

Jó színvonalú, látványos, nagyon küzdelmes meccset vívott az FK Csíkszereda II. csapata és a Iași megyei Știința Miroslava a csíkszeredai FK-sportparkban. A csíki ificsapatot erősítette a 22 éves Csiszer Balázs, ő volt a rangidős a piros-feketék közül a pályán. A menasági születésű játékos lendületes játékával tűnt ki, az első félidőben a legveszélyesebbnek bizonyult a hazaiak közül, és csupa szív játékát a 64. percben góllal koronázta meg.

Bal oldalról, mintegy tíz méterre a szögletzászlótól végezhetett el szabadrúgást, a mesterien beívelt labdába pedig senki sem tudott beleérni és a hosszú sarokban kötött ki (1–0).

A vendégeknek is számos gólhelyzetük volt, de a csíki védelem – Vita Dániel vezérletével – mindent hárított, a 17 éves Simon Máté kapus pedig védéseivel magabiztosságot adott csapatának. A Miroslava az első félidő utolsó percében hagyta ki a legnagyobb gólhelyzetét, amikor Botezatu kecsegtető helyzetben, a kifutó Máté mellett az üres kapu mellé lőtte a labdát.

Az FK Csíkszereda II. csapata a következő fordulóban újra hazai pályán játszik, szeptember 30-án, jövő pénteken a Dante Botoșani együttesét fogadja.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 5. forduló:
FK Csíkszereda II. csapata–Știința Miroslava 1–0 (0–0).
Gólszerző: Csiszer Balázs (64.)
Játékvezetők: Mădălin Dicu (Bucov), Nicolae Bogdan Mociorniță (Băicoi) és Mircea Rusu (Bertea).
Megfigyelők: Cătălin Pașcanu (Kudzsir) és Cristinel Rusu (Focşani).

FK Csíkszereda II: Simon Máté – Baga István Szabolcs, Szín Ferenc, Vita Dániel, Hadnagy Tamás, Balázs Lajos Norbert, Bujdosó Szilárd, Csiszer Balázs, Sándor Raul, Barabas Marius, Bíró Tamás. Cserejátékosok: Bartók Alpár (kapus), Nagy Botond, Birtalan Tamás, Csedő Szilárd, Sebestyén Botond, Göndör Alex, Vereguț Dániel. Stáb: Demény Norbert (vezetőedző), Antal Szilamér (erőnléti edző), Tiberiu Lung (kapusedző), Mikó László (másodedző), Simó Zalán (kinetoterapeuta).

Știința Miroslava: Daniliuc – Iurașcu, Mihăeș, Nazare, Azoiței, Botezatu, Alima, Unghianu, Ntamack, Corobuță, Ayemantey. Cserejátékosok: Ciofu (kapus), Viorică, Saizu, Petrișor, Popescu, Tchassem, Verdeș, Bordeianu, Sonea. Vezetőedző. Selymes Tibor.