Hirdetés

Először játszik Aradon a Sepsi OSK, a rájátszásra hangolnak

A tavaly decemberi odavágón a sepsiszentgyörgyiek 3–0-ra nyertek.
Fotó: Pinti Attila

2021. április 04., 09:57

A válogatott mérkőzései miatt két hétig szünetelő labdarúgó 1. Liga küzdelmei a hétvégén az alapszakasz utolsó előtti fordulójának meccseivel folytatódnak. A felsőházi rájátszásban helyét már korábban bebiztosító Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vasárnap az Aradi UTA vendégeként lép pályára a Neuman Ferenc báróról elnevezett stadionban.

2021. április 04., 09:57

Habár a háromszékiek már biztosan ott lesznek a bajnokság legjobb hat csapata között, mégsem tét nélküli az UTA elleni találkozó, hiszen nem mindegy, hogy a piros-fehérek hány pontot visznek magukkal a rájátszásba. Ebből a szempontból fontos három pontot gyűjthetnek be Aradon, amire a papírforma szerint jó esély mutatkozik, ugyanis a Bálint László által irányított együttes

ebben az idényben mindössze egyszer tudott nyerni hazai pályán, nyolc mérkőzését elvesztette, és ötször játszott döntetlent.

Hirdetés

A két csapat eddig egy alkalommal találkozott egymással az élvonalban, a tavaly decemberi odavágón a szentgyörgyiek Pavol Safranko duplájával és Cătălin Golofca találatával sima győzelmet arattak. Korábban még a másodosztály 2016–2017-es szezonjában is összemérték erejüket, amikor megosztoztak a sikereken, előbb az OSK nyert hazai pályán 4–1 arányban, amikor Hadnagy Attila egy mesterhármassal iratkozott fel a góllövőlistára, majd a Világoson lejátszott visszavágón a Maros-partiak győztek 2–1-re.

A vasárnapi mérkőzést megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, a két hetes szünet lehetőséget adott, hogy főleg erőnlétileg felkészítsék a csapatot, azonban nemcsak erre az első összecsapásra gondolnak, hanem az utána következőkre is, mert egy nagyon zsúfolt időszaknak néznek elébe. Az 53 éves szakember szerint nem lesz könnyű dolguk az UTA ellen, ezért tudatában kell lenniük annak, hogy küzdelmes mérkőzés vár rájuk az újonc otthonában.

„Nemcsak erre az egy meccsre készültünk fel, hanem ebben az időszakban igyekeztünk pótolni a fizikai hiányosságokat is. Szükségünk volt erre, mert a januári rajt előtt is kevés volt az időnk, ráadásul a tömeges megbetegedések miatt sokáig nem állt rendelkezésre a teljes keret sem.

Kihasználtuk ezt a két hetet arra, hogy javítsunk az erőnléten, és elégedett vagyok a játékosok edzéseken mutatott hozzáállásával. Sűrű program vár ránk, ezért minden energiára szükségünk lesz, hogy helyt tudjunk állni a rájátszásban.

Nehéz lesz az UTA ellen is, mert ugyan hazai pályán eddig várakozáson alul teljesítettek, de egy küzdő szellemű csapatról van szó, amely nagy küzdelemre tudja kényszeríteni ellenfelét, erőnlétileg jól állnak, és egy nagyon ambíciós edzőjük van.

A rájátszásban egyértelműen az a célunk, hogy fennebb lépjünk a rangsorban. Tudjuk, hogy ez szintén nehéz lesz, mert a bajnokság legjobb csapataival fogunk játszani, de az ősszel bebizonyítottuk, hogy olyan keretünk van, amely szembe tud nézni ezzel a kihívással”

– nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A héten kötött újabb megállapodást a háromszéki klubbal Gabriel Vașvari, aki újabb egy évre kötelezte el magát a piros-fehérekhez plusz egy éves hosszabbítási opcióval. A szilágysági középpályás örül annak, hogy Sepsiszentgyörgyön folytathatja pályafutását, mert úgy érzi, itt értékelik munkáját, amiért a szurkolóknak is köszönetet mondott. A 34 éves labdarúgó szerint a két hetes szünetben sikerült fizikailag talpra állniuk, és az UTA elleni meccsen teljes odafigyeléssel kell futballozniuk, mert egy agresszív és jól szervezett ellenféllel kell megküzdeniük.

A vasárnap 17.30-kor kezdődő Aradi UTA–Sepsi OSK összecsapást a Horia Mladinovici, Bogdan Gheorghe, Tunyogi Ferenc bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Nem hosszabbítják meg a szerződését, távozik a fiatal védő Sepsiszentgyörgyről

Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.

Székelyhon

Megvan, hogy mikor jöhet a zivatar a vörös hőségriasztás idején

Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.

`
Krónika

Nyugdíjkifizetések: szép összeg érkezik az állami juttatás mellé

Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.

Krónika

Șoșoacă anyázva támadta ki Kolozsvár polgármesterét Moszkvában

A szélsőséges kirohanásairól ismert Diana Șoșoacă EP-képviselő élesen kikelt Emil Boc ellen egy közösségi médiás bejegyzésében.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A csapatkapitány góljával győzte le a koszovói bajnokot a Sepsi OSK

Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.

Megjárta a francia másodosztályt a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb idegenlégiós csatlakozott a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat keretéhez, a klub hétfői bejelentése szerint a francia Setigui Karamoko piros-fehér színekben játszik a hazai élvonalbeli bajnokság új idényében.

Akárcsak a focivébén, több ivószünetet rendelhetnek el a Szuperligában

Rendkívüli intézkedések bevezetését fontolgatják a 2026–2027-es labdarúgó Szuperliga-idény első fordulóiban. A július–augusztusi időszakban tartós kánikulára kell számítani, ezért a játékosok védelme érdekében több változtatás is napirenden van.

Szabó István: óriási javulást láttunk, de még a változás időszakában vagyunk (videóval)

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda, a döntőben a házigazda DAC büntetőpárbajban bizonyult jobbnak. A mérkőzés után Szabó István vezetőedző értékelte a csapat teljesítményét.

Büntetőkkel maradt alul, ezüstérmes lett az FK Csíkszereda a Duna Kupán

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda. Szabó István együttese a vasárnap esti döntőben 1–1-es rendes játékidőt követően büntetőpárbajban maradt alul a házigazda DAC-cal szemben.

Pászka szögletből tekert gólt, bejutott a Duna Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda

Remek teljesítményt nyújtott az FK Csíkszereda a Dunaszerdahelyen zajló Duna Kupa elődöntőjében. A piros-feketék 3–1-re legyőzték a regnáló magyar bajnok Győri ETO FC-t, így bejutottak a felkészülési torna döntőjébe.

Nem hosszabbítják meg a szerződését, távozik a fiatal védő Sepsiszentgyörgyről

Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.

Három gólt kapott a Sepsi OSK az első bulgáriai felkészülési mérkőzésén

Első barátságos mérkőzését játszotta le bulgáriai edzőtáborában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely 3–0-s vereséget szenvedett a koszovói élvonal előző idényének ezüstérmesétől, az FC Malishevától.

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!