Az első félidőt követően még semmi nem utalt arra, hogy az angol gárda képes lenne győztesen kijönni a párizsi meccsből. A szünetben ugyanis még a veszélyesebb támadásokat vezető PSG volt előnyben köszönhetően a csapatkapitány, Marquinhos góljának, aki szöglet után fejelt a hálóba.
A vendégek mindössze a francia csapat védelmi hibái után jutottak el komoly helyzetig, de nem tudták kihasználni ezeket.
A második játékrészben aztán merőben megváltozott a mérkőzés képe, a City játékosai egyből támadásba lendültek, és eredményesek is voltak, néhány perc alatt a javukra fordították az állást.
Előbb Kevin de Bruyne csalóka beadásába senki sem ért bele, Keylor Navas pedig tehetetlen volt, majd Rijad Mahrez szabadrúgásánál a labda a sorfal között jutott a kapuba.
Az utolsó negyedórában Idrissa Gueye durva belépője miatt még emberhátrányba is kerültek a házigazdák, újabb gólt azonban nem kaptak.
Ezzel a győzelemmel a Manchester City a párharc nagy esélyesévé vált, a visszavágót jövő héten kedden rendezik Angliában.
A másik elődöntős párharc első meccsén kedden este a Real Madrid és a Chelsea 1–1-es döntetlent játszottak.
Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, odavágó:
Paris Saint-Germain–Manchester City 1–2 (1–0).
Gólszerzők: Marquinhos (15.), illetve De Bruyne (64.), Mahrez (71.).
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!