Sokáig előnyben játszott, nem tudta megőrizni a nyárádtői csapat

Horváth Bálint Ottó 2024. október 05., 13:49 utolsó módosítás: 2024. október 05., 15:16

Továbbra is nyeretlen hazai pályán a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 2. Ligában, a 9. forduló szombat délelőtti mérkőzésén hiába vezetett, végül csak egy pontot szerzett a Ceahlăul Piatra Neamț ellen.

A hátvéd Abel Popa találata nem volt elegendő a győzelemhez. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Nagy önbizalommal várhatta a találkozót az újonc Maros megyei csapat, amely az előző fordulóban megszerezte első győzelmét a bajnokságban, tetszetős játékkal meglepetésre 3–1-re nyert az FC Voluntari otthonában.

A Ceahlăul ellen félórát követően került előnybe a Nyárádtő, szabadrúgás következtében a hátvéd Abel Popa fejelt védhetetlenül a hálóba, ezzel a találattal vezettek a szünetben. A folytatásban sokáig nem változott az eredmény, majd a 79. percben Patrick Petre góljával kiegyenlítettek a vendégek, így pontosztozkodással zárult az összecsapás.

A nyárádtői együttes nem tudta összekötni a győzelmeket és nyeretlen maradt hazai pályán, ennek ellenére a döntetlennel két helyet mégis előre lépett, és jelenleg a 17. pozíciót foglalja el a tabellán.