Elődöntőbe jutott az FK Csíkszereda U16-os csapata – képgalériával

Dobos László 2021. május 28., 17:13 utolsó módosítás: 2021. május 28., 17:14

Bejutott a korosztályos labdarúgó-bajnokság, az U16-os elitliga legjobb négy csapata közé az FK Csíkszereda. A székelyföldi fiatalok a péntek délutáni negyeddöntőben izgalmas mérkőzésen 2–1-re győzték le a Bákói CSM együttesét.

Boldog akadémisták. Egygólos hátrányból fordítva nyertek negyeddöntőt a fehér színű felszerelésben játszó csíki fiatalok Fotó: Pinti Attila

Labdarúgásra kiváló időben kezdődött el a csíkszeredai Kós Károly utcai műgyepes pályán a mérkőzés, a második félidő elején azonban eleredt az eső, a második játékrész szinte végig zuhogó esőben zajlott. Ebben a korosztályban egy mérkőzés 2x40 percet tart.

Az első félidőben többet kezdeményezett, többet lőtt kapura a székelyföldi csapat, gólt azonban a vendégek értek el. A 19. percben az FK kapusa és a hazai védők közötti gurigázásból labdát szereztek a bákóiak, Ciomașu pedig a kapuba lőtte (0–1).

A gól után mindkét kapunál voltak helyzetek bőven, de a következő találatig az 58. percig kellett várni. Ekkor Dusinszki tört be a 16-os területére, ahol csak szabálytalanul tudták szerelni. A jogosan megítélt 11-es ugyanő értékesítette (1–1).

Uralta a játékot az FK, a 65. percben újabb tiszta gólhelyzetet hoztak össze a csíki fiúk, Baloghot azonban Olteanu szabálytalanul szerelte a 16-oson belül. A bákói játékost kiállították, a megítélt 11-est újra Dusinszki végezte el, azonban Cadar, a bákói kapus kivédte a büntetőt.

A 69. percben a vendégek kihagytak egy nagy gólhelyzetet, a 75. percben újra a bákóiak vezethettek ígéretes támadást, Ciomașu azonban eldobta magát a büntetőterületen belül. A játékvezető közel volt, és mindkét kezét a magasba emelte.

Ebben a korosztályban a szimulálásért 7 perces kiállítás jár, ezt jelezte a brassói középbíró, így a hátralévő percekre a vendégek kettős emberhátrányba maradtak.

A kettős emberelőnyben játszó FK a következő percben megszerezte az vezetést: Dusinszki tört be a 16-os területére bal oldalon, a kapu elé laposan ívelt labdát pedig Balogh közelről a kapus mellett a hálóba lőtte (2–1).

A hátramaradt percekben a vendégek feladták a védekezést, teljes csapatukkal támadtak. Az üresen hagyott területeken ellentámadásokat vezető FK növelhette volna előnyét, de a nagy igyekezetben nem sikerült újabb gólt lőni. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dőlt el.

Elitliga, U16-os korosztály, negyeddöntő:
FK Csíkszereda–Bákói CSM 2–1 (0–1)
Gólszerzők: Dusinszki Szabolcs (58. perc, büntetőből) és Balogh Szilárd (75.), illetve Victor Ciomașu (19.).
Játékvezetők: Octavian Ciucanu, Claudiu Șchiopet (mindketten Brassó), Marian Tunsoiu (Újsinka).
FK Csíkszereda: Deák Csaba – Tamás Bence, Csedő Szilárd, Vajda Roland, Flavius Colceriu, Keresztes Tamás, Fazakas Henrik, Buza Balázs, Dusinszki Szabolcs, Balogh Szilárd, Orbán Milán. Cserék: Simon Máté, Zöld Hunor, Lőrincz Csongor, Bákai Péter, Kovács Erik, Péter Zsombor, Karácsony Gellért, Tőkés Benjámin.
Stáb: Kurucsai Milán (vezetőedző), Benkó Tihamér (másodedző), Tiberiu Lung (kapusedző), Nagy Barna (kapusedző), Gaál Angyal (fizioterapeuta), Dusinszki Zoltán (szakmai igazgató).