Élmezőnyben a Medgyes, elbukott az FCSB

Horváth Bálint Ottó 2020. szeptember 12., 23:07 utolsó módosítás: 2020. szeptember 13., 09:25

Három mérkőzést rendeztek szombaton a labdarúgó 1. Liga harmadik fordulójában. Egy hazai és egy vendég győzelem, illetve egy döntetlen született.

Archív Fotó: Agerpres

A játéknap első találkozóján az Academica Clinceni és a Chindia Târgoviște nem bírtak egymással, gól nélküli döntetlenre végeztek.

A Jászvásári Poli–Medgyesi Gaz Metan összecsapás gyors gólváltással kezdődött, a hazaiak vezető találatára nem késlekedett a válasz a medgyesiek részéről. A szünetben már a Gaz Metan vezetett, amely a folytatásban is kétszer volt eredményes, és végül fölényesen nyert. Ezzel egymás után a második meccsét nyerte meg, és már hat pontos a tabellán.

Az esti mérkőzés meglepetés eredménnyel zárult, az FC Voluntari mindhárom pontot otthon tartotta az FCSB ellen. Az Ilfov megyeiek az első félidőben kerültek előnybe, a fővárosiak pedig hiába játszottak mezőnyfölényben és alakítottak ki helyzeteket, a szünet után gólt ismét a hazai csapat szerzett. Aztán a végéhez közeledve szépített az FCSB, de az egyenlítés már nem jött össze.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 3. forduló:

Academica Clinceni–Chindia Târgoviște 0–0.

Jászvásári Poli–Medgyesi Gaz Metan 1–4 (1–2).

Gólszerzők: Zajmovic (3.), illetve Ciocan (8.), Romeo (30.), Bușu (66., öngól), Deaconu (82.).

FC Voluntari–FCSB 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Mailat (29.), Ricardinho (64.), illetve Man (87.).