Szinte győzelmi kényszerben érezhette magát a házigazda német alakulat, ugyanis az eddigi fordulókban nem igazán szerepelt jól, minél több pontot kell gyűjtenie ahhoz, hogy bebiztosíthassa továbbjutását. Habár ők számítottak a meccs favoritjának, az FCSB bátran kezdett és többször is zavarba hozta a hazai csapatot.
Az első tíz percben mindkét gárdának megvolt a maga távoli lövése, de a kaput nem sikerült eltalálni. Az első német lehetőségre több mint félórát kellett várni, ekkor Chaves próbálkozott, de Târnovanu könnyedén hárított.
Azonnal jött a válasz túloldalon, a mérkőzés legnagyobb ziccere adódott Adrian Șut előtt, aki teljes erőből telibe lőtte a kapust, maradt a 0–0.
Az első játékrész ráadásában vezetést szerezhetett volna a Hoffenheim, de Larsen rendkívül pontatlanul bólintott. A fordulást követően magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, sokkal több lehetősége volt, mint ellenlábasának, de vagy pontatlan volt a befejezés, vagy Târnovanu hárított.
A hajrában jöhetett volna a hideg zuhany a hazaiak számára, azonban Baba Alhassan lövését Baumann bravúrral tolta ki szögletre.
Nem született gól, pontosztozkodás lett a vége. A játékvezető nyolc sárgát osztott ki, folyamatosan fegyelmeznie kellett a játékosokat.
Az FCSB örülhet az egy egységnek, ezzel ideiglenesen fellépett a hetedik helyre, ami a legjobb tizenhat közé való bejutást jelenti majd a főtábla végén.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!