Hirdetés

Elkezdték a keret megerősítését a Sepsi OSK-nál

Változásokra lehet számítani a sepsiszentgyörgyi csapatban
Fotó: Pinti Attila

Az idei bajnoki szezonból ugyan még hátra van két forduló, a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub vezetősége azonban már a következő idénybeli keret kialakításán dolgozik. A Sepsi OSK sportigazgatójával, Hadnagy Attilával beszélgettünk.

2024. május 06., 14:36

A következő időszakban kisebb átalakuláson megy keresztül a székelyföldi együttes játékoskerete. A vezetőség már elkezdte a tárgyalásokat a kiszemelt labdarúgókkal, és reményeik szerint néhányan közülük csatlakoznak a csapathoz az új bajnokságra való felkészülés kezdete előtt.

Hirdetés

A napokban a fővárosi sportsajtó tényként kezelte, hogy a Sepsi OSK megszerezte két középpályás, a szerb Mihajlo Neskovic és a brazil Marcelo Freitas játékjogát. A klub sportigazgatója, Hadnagy Attila azonban a Székely Sport megkeresésére közölte, hogy ugyan tárgyalnak az illető játékosokkal, de egyelőre nem írtak alá senkivel.

Öt játékossal vagyunk tárgyalásban, nemcsak Mihajlo Neskoviccsal és Marcelo Freitasszal. Még nem írtunk alá senkivel, mert nincs vége a bajnokságnak. Reméljük, hogy május végéig sikerül megegyezni mindenkivel”

– nyilatkozta Hadnagy Attila, aki elárulta, hogy összesen legalább hat-hét labdarúgót szeretnének leigazolni a nyáron, és az idegenlégiósok mellett belföldi labdarúgók is vannak a kiszemeltek között.

Mindenképp frissíteni és erősíteni kell a keretet

A Sepsi OSK sportigazgatója kiemelte, szükség van a bővebb játékosállományra, mert jövőben nagyon nehéz bajnokságra számítanak.

Eléggé gyér a keretünk, ezt láthattuk a jelenlegi szezonban, hogy mi történik akkor, ha sok a sérült játékosunk. Kicsit frissítenünk és erősítenünk kell, hiszen nagyjából ugyanennyi játékos távozik a szezon végén”

– mondta a Székely Sportnak Hadnagy Attila.

Pavol Safranko legutóbb mesterhármast szerzett a Farul ellen, elhappolná a Kolozsvári CFR •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Pavol Safranko legutóbb mesterhármast szerzett a Farul ellen, elhappolná a Kolozsvári CFR
Fotó: Pinti Attila

A biztos távozók listáján Jonathan Rodriguez, Mihai Bălașa és Mario Rondon neve szerepel, további olyan játékosokról, akik a nyártól elhagyják a csapatot, egyelőre nem tudott beszámolni. A szerződésük végéhez érő labdarúgókkal ugyanis mind tárgyalni fognak, és Bernd Storck vezetőedzővel közösen döntenek arról, hogy kivel hosszabbítanak és kire nem számítanak a folytatásban.

Az együttes két legkeresettebb játékosa Marius Ștefănescu és Pavol Safranko, előbbit folyamatosan csábítja a bajnokságot megnyerő FCSB, utóbbit sajtóhírek szerint a Kolozsvári CFR szerezné meg.

Velük kapcsolatban Hadnagy ismertette, hogy Ștefănescunak még kétéves szerződése van a klubbal, és még nem érkezett érte ajánlat, de amennyiben mindkét fél számára megfelelő összeget fognak kapni, akkor biztos elengedik, hogy magasabb szinten játszhasson, míg Safrankónak a nyáron lejár a szerződése, és meglátása szerint biztos, hogy kapott már ajánlatot más csapattól.

Ami a szezon végén lesérült játékosokat illeti, Hadnagy Attila elmondta, hogy a keresztszalag-szakadást szenvedett és műtéten átesett Nicolae Păun ebben az évben nem valószínű, hogy pályára tud lépni, a szintén megműtött Bogdan Oteliță esetében remélik, hogy az új szezonra való felkészülés kezdetén, június 10-e körül újrakezdheti az edzéseket, mellettük pedig az ínszalagsérüléssel küszködő Kecskés Ákos számára is korábban véget ért a szezon.

A bírói hibák nélkül harcban lennének a dobogóért

A háromszéki klubvezetés nagymértékben meg van elégedve a csapattal a Szuperliga felsőházi rájátszásában elért eredményekkel.

Elégedettek vagyunk a csapat teljesítményével, hiszen a rájátszásban a fiúk hozzáállása nagyon jó volt és eddig kilenc pontot gyűjtöttünk, és ha nem lettek volna keretproblémáink, úgy gondolom, hogy még jobb eredményeket is elérhettünk volna.

Külön örülünk annak, hogy a legutóbbi mérkőzésen az akadémiánkról két fiatal játékos, Batzula Hunor és Kocsis Norbert bemutatkozott a felnőtt csapatban, és lehet a bajnokság végén még avatunk újoncokat” – fogalmazott Hadnagy Attila.

Elégedettek a csapat teljesítményével a háromszéki klubvezetők. Hadnagy Attila szerint még többet is elérhettek volna a rájátszásban •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Elégedettek a csapat teljesítményével a háromszéki klubvezetők. Hadnagy Attila szerint még többet is elérhettek volna a rájátszásban
Fotó: Pinti Attila

A sportvezető viszont nehezményezte a játékvezetők több alkalommal elkövetett súlyos tévedését a Sepsi OSK-val szemben.

Úgy gondolom, hogy ha a bírói hibák nem lettek volna olyan számosak velünk szemben, akkor versenyben lennénk a második-harmadik helyért.

Ne felejtsük el az itthoni mérkőzésünket a Farul ellen, amikor két gólunkat elvették, és a Kolozsvári CFR elleni idegenbeli meccset, ahol két játékosunkat kitették, és így is szinte kihúztuk a döntetlent. Sajnos ezeket a találkozókat a bírók döntötték el, így kevesebb pontot gyűjtöttünk” – mutatott rá.

Hadnagy Attila megjegyezte, a csapat célja a szezon végén az, hogy legalább az ötödik helyet megtartsák, és remélik, hogy a hátralévő két mérkőzésből a legközelebbi, Bukaresti Rapid elleni pénteken 20 óra 30 perctől kezdődő itthoni összecsapást sikerül behúzni, hiszen ebben az esetben biztosan elkerülik az utolsó pozíciót a felsőházban.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, rájátszás, felsőház

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
8
5
2
1
12-8
49
2
Universitatea Craiova U Craiova
8
5
0
3
12-9
40
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
8
4
1
3
13-13
40
4
Konstancai Farul Farul
8
4
1
3
15-12
35
5
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
8
2
3
3
12-12
31
6
Bukaresti Rapid Rapid
8
0
1
7
9-19
29
FCSB:
Bukaresti Rapid:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Konstancai Farul:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Székelyhon

Csökkentik a jövedéki adót, jelentősen olcsóbb lesz a gázolaj

Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Ha leáll az atomerőmű, nehéz napok elé nézünk. De honnan lesz egyáltalán áram?

Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.

Főtér

Beteg kisgyermeket szállított a mentős, amikor megállt dinnyét vásárolni az út szélén – hírmix

Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.

Ez is érdekelheti

Újra Marius Șumudică a Kolozsvári CFR vezetőedzője

A Kolozsvári CFR pénteken hivatalosan bejelentette, hogy Marius Șumudică veszi át a csapat irányítását Antonio Folha menesztése után. A 55 éves szakember második alkalommal ül le a kolozsvári együttes kispadjára.

Mindenkinek jobb, hogy véget ért ez a történet – az FK beavatott az Anderson Ceará átigazolás részleteibe

Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.

Valentin Suciu szerint sok mindenről dönthet a székely fociderbi (videó)

Karrierje jelentős részét a két együttes, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kispadján töltötte a tapasztalt szakember. Valentin Suciu ezúttal a csapatok helyzetéről, formájáról, valamint a két klub utánpótlás-neveléséről beszélt.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Minden adott Csíkszeredában a székely futballünnephez

Óriási érdeklődés övezi a szombati FK Csíkszereda–Sepsi OSK összecsapást. A labdarúgó Szuperliga két székelyföldi együttese várhatóan telt ház előtt találkozik szombaton, a csíkszeredaiak első pontjaik megszerzésére készülnek az idei bajnoki idényben.

Öt csíkszeredai fiatal játszhat a Steauában a kooperációs szerződésnek köszönhetően

Az FK Csíkszereda és a Bukaresti Steaua együttműködési megállapodást kötött a 2026–2027-es szezonra, amelynek értelmében a csíkszeredai csapat öt fiatal játékosa pályára léphet a másodosztályú együttesben.

Pénteken indul a jegyértékesítés a székely derbire

Közeledik a labdarúgó Szuperliga első székely rangadója: szombaton 18.30-tól az FK Csíkszereda a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t fogadja. A mérkőzésre pénteken 13 órától lehet belépőt vásárolni a csíkszeredai stadion jegypénztáránál.

Fegyelmezett játékkal nehezítette meg a Sepsi OSK dolgát az SZFC

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

A nyitómeccsen kikapott az FCSB-től, a bajnokot most megverte, vezeti is a Szuperligát

A kolozsvári városi derbit elhalasztották, a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának többi mérkőzését viszont lejátszották. Nem kápráztattak el a gólgyártással, a tabella élén pedig egy meglepetéscsapat áll.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!