A 4. Ligában 11 csapat versenyez a pontokért, az alapszakasz oda-visszavágó rendszerben zajlik, amelyet a rájátszás követ.
Az 1. forduló (szeptember 3–4.) párosítása:
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz– Balánbányai Bányász,
Homoródalmási Homoród–Gyergyószentmiklósi VSK,
Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Roseal,
Zetelaki Fenyő–Gyergyószárhegyi Bástya,
Agyagfalvi Lendület–Csicsói Ezüstfenyő.
A Székelykeresztúri Egyesülés szabadnapos.
A teljes program az egyesület honlapján elérhető.
Elkészült a 2023–2024-es labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának első fordulós programja. Szeptember első hétvégéjén 32 ötödik ligás csapat lép pályára.
A megyei kupasorozat 1. fordulójának (szeptember 3–4.) programja: Alsósófalvi SE–Parajdi SK, Homoródszentpáli Radicza SE–Malomfalvi Fiatalság, Nagygalambfalvi SE–Gagyi Gagyvize, Homoródszentpéteri Homoród–Farkaslaki SE, Lövétei a-Pro SE–Máréfalvi Medvenyelv, Varsági Hegyalja–Zeteváraljai SE, Bogátfalvi Gordon–Szentábrahámi Andycom, Oklándi Kustály–Bögözi SE, Kobátfalvi Nyikó–Etédi Testvériség, Siménfalvi Fiatalság–Korondi Ifjúság, Kápolnási 2008 SE–Felsőboldogfalvi FTK, Csíkszentmihályi Törekvés–Gyimesbükki SE, Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Csíkszentgyörgyi Fiság, Kozmási Komisz–Szépvízi MŰ, Lázárfalvi Mohos–Csíkszentkirályi Borsáros és Csíkszentimrei Töviske–Csíkszentdomokosi SK.
A Farcádi SE erőnyerő, mérkőzés nélkül jut a következő fordulóba, ahol bekapcsolódnak a 4. ligás csapatok is.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!