Gólzárporos meccsek voltak az ifjúsági ligák székelyföldi érdekeltségű találkozóin, ahol három forduló után csak az U15-ös, az U16-os és az U17-es korosztályban találunk ebből a térségből csapatot a dobogós helyeken. A nagyobbaknál, az U18-asoknál gyengébben teljesítenek eddig az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK alakulatai.
A 3. forduló eredményei:
U15-ös korosztály, 1. csoport, alapszakasz:
FK Csíkszereda–Gloria Buzău 7–0 (4–0),
gólszerzők Jánoska Krisztián, Klein Tizian, Orbán Hunor, Keresztes Tamás, Bíró Botond, Lukács Bence és Fülöp Ákos;
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Brassói Kids Tâmpa 8–0 (4–0),
gólszerzők Demeter Dávid, Darius és Denis Marșavela 2–2, André Dániel és Batu Dávid.
Három forduló után: 1. Jászvásári Poli 9 pont (23–2), 2. Sepsi OSK 9 pont (15–0), 3. FK Csíkszereda 9 pont (17–3).
U16-os korosztály, alapszakasz, 1. csoport:
FK Csíkszereda–Gloria Buzau 10–0 (4–0),
gólszerzők: Vass Norbert 3, Kárándi Roland és Marian Róbert 2-2, Mózes Ádám, David Păcuraru és Catrinoi Szebasztián;
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Brassói Kids Tâmpa 5–0 (0–0),
gólszerzők: Alex Lipan 2, George Ungureanu, Andrei Bodi és Luca Contea.
Három forduló után: 1. FK Csíkszereda 9 pont (21–2), 2. Jászvásári Poli 9 pont (18–1), 3. Bákói FC 9 pont (12–1), 4. Sepsi OSK 7 pont (10–2).
U17-es korosztály, nyugati csoport:
U Craiova–FK Csíkszereda 4–2 (2–2),
gólszerzők Andrei Popescu, Ianis Man, Alberto Tică és Roberto Gîrgel, illetve Nyitra Szabolcs és Erdei Ramon;
Temesvári Ripensia–Sepsi OSK 0–5 (0–0),
gólszerzők Cristian Galaju 2, Vlad Truță, Gabriel Mihoreanu és Rareș Radovan.
Három forduló után: 1. U Craiova 9 pont (10–3), 2. FC Argeș 9 pont (5–0), 3. Sepsi OSK 7 pont (9–3), … 9. FK Csíkszereda 3 pont (5–7).
U18-as korosztály, nyugati csoport:
Craiovai U–FK Csíkszereda 5–3 (3–0),
gólszerzők Rareș Tomșa, Mihai Ninaci, Florin Bușa, Bogdan Bușe és Dragoș Găină, illetve Leczki Norbert, Tóth-Pál Előd és Balogh Szilárd;
Temesvári Ripensia–Sepsi OSK 2–0 (0–0).
Három forduló után: 1. FC Argeș 9 pont (18–5), 2. Craiovai U 9 pont (12–5), 3. Kolozsvári CFR 7 pont (6–0), …8. FK Csíkszereda 3 pont (8–9), … 11. Sepsi OSK 0 pont (0–6).
A következő fordulóban (augusztus 31. – szeptember 1.) az U15-ös és az U16-os korosztályoknál az FK Csíkszereda a Ceahlăul Piatra Neamț vendége lesz, a Sepsi OSK pedig a Gloria Buzăuhoz látogat. Az U17-es és az U18-as korosztályokban az FK Csíkszereda a Kolozsvári U vendége lesz, a Sepsi OSK pedig a Petrolul Ploiești csapatait fogadja.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!