Az FK Csíkszereda fiataljai három mérkőzést játszottak vasárnap az Elit Ligában, mindhármat behúzták. Az U15-ös és az U17-es brigád a Petrolult verte meg, az U16-os gárda a Bukaresti Daco-Getica ellen tartotta otthon a pontokat. Előbbi kettő 11 gólt lőtt összesen és egyet sem kapott, míg utóbbi a második félidőben fordított egygólos hátrányból és megőrizte az első helyét a rájátszás 1-es szériájának tabelláján.
Az Ifjúsági Ligában is érdekelt volt a Hargita megyei együttes, ahol egy korai és egy késői góllal 2–0-ra sikerült elverni a Petrolul legénységét.
Kevésbé zárt jó napot a Sepsi OSK. Az U13-as és U14-es korosztályú csapat 18–0-ra és 6–1-re verte a Brassói Kindert, de az U15-ös alakulat már nem bírt a Jászvásári Polival (1–1). Az U16-os gárda nagy verést kapott a moldvaiaktól (7–1), míg az U17-esek a Temesvári Poli ellen szenvedtek vereséget egy szoros találkozón (2–1).
Az Ifjúsági Ligában sem sikerült visszavágni a temesváriak ellen, ott is a házigazda diadalmaskodott, szintén egy kiélezett csata után (3–2).
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!