Túl vannak már nyolc alapszakaszbeli fordulón a csapatok, a székelyföldi együttesek pedig a két kisebb korosztályban remekelnek.
Eredmények, alapszakasz, 8. forduló:
U15-ös korosztály, 1. csoport:
Jászvásári Poli–FK Csíkszereda 1–3 (1–1),
gólszerzők Diaconu Mircea, illetve Klein Tizian 3;
Bákói FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–1 (1–0).
A háromszéki csapat gólszerzője Victor Dorciuman.
Nyolc forduló után: 1. Sepsi OSK 21 pont (55–3), 2. Jászvásári Poli 21 pont (38–6), 3. FK Csíkszereda 19 pont (42–7)
U16-os korosztály, 1. csoport:
Jászvásári Poli–FK Csíkszereda 2–2 (1–0),
gólszerzők Matei Buliga és George Tibucanu, illetve Szolnoki Máté 2;
Bákói FC– Sepsi OSK 3–0 (0–0).
Nyolc forduló után: 1. FK Csíkszereda 22 pont (50–5), 2. Bákói FC 19 pont (32–6), 3. Jászvásári Poli 17 pont (49–8), … 6. Sepsi OSK 14 pont (33–10).
U17-es korosztály, nyugati csoport:
Aradi UT–FK Csíkszereda 1–4 (1–1),
gólszerzők Alexandru Hodoșan, illetve Luca Novelli, Nyitra Szabolcs, Ioó Edvin és Bekő Kristóf;
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Argeș Pitești 1–2 (0–0),
a háromszékiek gólszerzője Daniel Coman volt.
Nyolc forduló után: 1. FC Argeș 19 pont (19–3), 2. Kolozsvári Viitorul 19 pont (19–6), 3. Craiovai U 16 pont (21–16), … 5. Sepsi OSK 14 pont (22–10), … 9. FK Csíkszereda 9 pont (11–11).
U18-as korosztály, nyugati csoport:
Aradi UT–FK Csíkszereda 1–0 (0–0),
gólszerző Alessio Calotă;
Sepsi OSK–FC Argeș 3–2 (0–0),
a győztes csapat gólszerzői Radu Ghimbovschi, Rareș Marin és Bartalis András voltak.
Nyolc forduló után: 1. Craiovai U 19 pont (30–10), 2. Kolozsvári CFR 19 pont (21–9), 3. Aradi UT 13 pont (17–13), … 9.FK Csíkszereda 10 pont (16–14), … 11. Sepsi OSK 7 pont (7–16).
A következő fordulóban (október 5.) az U15-ös és az U16-os korosztályokban az FK Csíkszereda a Nagyszebeni Alma FC csapatát fogadja, a Sepsi OSK pedig a Jászvásári Polit látja vendégül. Az U17-es és az U18-as korosztályokban FK Csíkszereda–Brassói Kids Tâmpa, illetve Kolozsvári CFR–Sepsi OSK meccsek lesznek.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!