Hétfőn este a Konstancai Farul és az FCSB találkozójával a tengerparton zárult a foci élvonal felsőházi rájátszásnak hatodik játéknapja. Miután nyert a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova is a fővárosi gárdának sem maradt más választása, mintsem begyűjtse a három pontot.
Játszi könnyedséggel be is zsebelte ezeket a vendég együttes. Csak addig volt valamelyest érdekes a találkozó, amíg Fl. Tănase el nem kezdte a gólgyártást – végül mesterhármast jegyzett. A 24. percben tört meg a jég, az FCSB pedig meg sem állt háromig a pihenőig. A második felvonásban még egyet rátett, 4–0-ra nyertek.
A fővárosiak jó rájátszást futnak, csak az Universitatea Craiovától szenvedtek vereséget, mellette öt diadalt könyveltek el, így két pont a hátrányuk a címvédővel szemben.
Azaz, hároman tovább versengenek az idei kiírás aranyérméért.
| 2022. 04. 24. 19:00 | FC Voluntari Voluntari | Kolozsvári CFR CFR | 0-1 |
| 2022. 04. 25. 18:00 | FC Argeș Pitești FC Argeș | Universitatea Craiova U Craiova | 0-4 |
| 2022. 04. 25. 21:00 | Konstancai Farul Farul | FCSB FCSB | 0-4 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-5 | 48 |
2 | FCSB FCSB | 6 | 5 | 0 | 1 | 14-4 | 46 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 6 | 5 | 0 | 1 | 15-5 | 42 |
4 | FC Voluntari Voluntari | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-10 | 30 |
5 | Konstancai Farul Farul | 6 | 1 | 1 | 4 | 2-9 | 28 |
6 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 6 | 1 | 0 | 5 | 3-14 | 27 |
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!