Az 1945-ben született Beckenbauer a Bayern München legendás labdarúgója volt, a bajorok hátvédjeként négyszer (1969, 1972, 1973, 1974) bajnoki címet ünnepelt, három alkalommal kupagyőztes lett (1966, 1969, 1971), szintén háromszor (1974, 1975, 1976) nyerte meg a Bajnokcsapatok Európa-kupáját (BEK), 1967-ben pedig a Kupagyőztesek Európa-kupáját (KEK) is.
A Császár becenéven ismert Beckenbauer játékosként 1972-ben Európa-bajnokságot, 1974-ben világbajnokságot nyert a Német Szövetségi Köztársaság válogatottjával, amelynek később szövetségi kapitánya volt, és 1990-ben szakvezetőként is világbajnoki címet szerzett.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!