Két évvel azután, hogy tüdőrákot diagnosztizáltak nála, és miután az elmúlt hónapokban romlott az egészségi állapota, Christoph Daum augusztus 24-én, szombaton elvesztette a betegséggel vívott harcát – jelentette több német lap és a Román Labdarúgó-szövetség is.
Christoph Daum 2016 júliusától 2017 szeptemberéig volt Románia szövetségi kapitánya, ez idő alatt 10 mérkőzésen irányította a válogatottat, miután nem sikerült kivezetnie a csapatot a 2018-as világbajnokságra, szerződést bontottak vele. Ő volt az egyetlen külföldi szakember, aki leült a román kispadra.
A Németországban, Ausztriában és háromszor Törökországban is bajnok Christoph Daum pályafutása során olyan fontos csapatokat edzett, mint az FC Köln, a Stuttgart, a Bayer Leverkusen, a Beșiktaș, a Fenerbahce, az Austria Wien és a Club Bruges. Olyan játékosokkal dolgozott együtt, mint Michael Ballack, Jürgen Kohler, Roberto Carlos, Nicolas Anelka, Thomas Hassler, Matthias Sammer és Bodo Ilgner.
A román válogatott edzőjeként töltött ideje alatt mutatkozott be Răzvan Marin, aki jelenleg a válogatott egyik legfontosabb játékosa.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
A rocker élete a „hogy lehet ilyen hangerőn hallgatni ezt a csörömpölést, fiam”-tól a „megyünk hát, hétkor találkozunk a helyszínen”-ig.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!