Niczuly tizenegyest védett, elhozott egy pontot Craiováról a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 13., 23:11 utolsó módosítás: 2021. szeptember 13., 23:46

Kétgólos döntetlennel zárult a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hétfő esti vendégjátéka az Universitatea Craiova ellen a labdarúgó 1. Liga 8. fordulójának zárómérkőzésén.

Archív Fotó: Pinti Attila

Az első nagy gólszerzési lehetőség a házigazdák előtt adódott, a 12. percben gyors bedobásnál nem figyeltek a vendégek, Niczuly óriásit mentett Bancu lövésénél, majd szöglet után Koljic fejesét is kiütötte.

Alig négy perccel később Mitrea erős szabadrúgását Pigliacelli csak középre tudta kiütni, az érkező Fofana pedig közelről a kapuba bólintott, az ismétlésnél látszott, hogy lesen volt, a gólt azonban megadták.

A Craiova hamar egyenlíthetett volna, azonban Koljic ziccerét senkitől sem zavartatva a kapufára rúgta. A hazai egyenlítés mégis összejött, Bancu beadásából Gustavo lesgyanús szituációban fejelt gólt. Ezután továbbra is veszélyesek voltak támadásban az oltyánok, a szünet előtt Ninaj nagyot mentett Ivan mellett.

Hazai lehetőségekkel kezdődött a második félidő is, újra Ivan volt a befejező, kevéssel lőtt mellé, majd ugyanő került helyzetbe, Niczulynak kellett védenie, aki Nistor távoli próbálkozását is kitolta.

Mindezek után kijött a szorításból a Sepsi OSK, ellentámadás végén Luckassen lövése erőtlen volt, majd Mitrea távoli kísérlete kerülte el a kaput.

Negyedórával a vége előtt eldönthette volna a találkozót az Universitatea, amely tizenegyeshez jutott, beívelt szabadrúgásnál a partjelző úgy ítélte meg, hogy Ninaj szabálytalankodott Ivannal szemben, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, de Niczuly kivédte Gustavo lövését.

Ez volt zsinórban a harmadik, szezonbeli negyedik döntetlenje a Sepsi OSK-nak, így továbbra is az alsóházban található, a 13. helyen. Legközelebb vasárnap játszik, délután 4 órakor az Aradi UTÁ-t fogadja.