Csütörtökön délután 3 órától lehetett belépőt vásárolni a február 28-án este 8 órára tervezett FK Csíkszereda–Craiovai U labdarúgó Románia Kupa negyeddöntőre. A székelyföldi klubvezetés időben közölte a szurkolókkal, hogy egy személy legtöbb négy jegyet vásárolhat, a főtribünre egy belépő 25 lejbe került, a régi lelátóra pedig 15 lejbe.
Nagy sor alakult ki csütörtökön délelőtt az Erőss Zsolt Aréna jegypénztáránál, volt aki már reggel fél 9-től sorban állt, délelőtt 11 órakor már több százan álltak sorban.
Többen „napszámost” fogadtak, hogy sorban álljon helyettük.
Pontban 15 órakor adták el az első négy jegyet, az utolsókat pedig 15 óra 59 perckor. A sorban állók közül több mint ötvenen jegy nélkül maradtak.
A csíkszeredai stadion lelátóira összesen 1 500 néző fér be, a rendezőknek a stadion egy részét kötelezően a vendégcsapat szurkolói számára kell fenntartaniuk. Az idény elején megvásárolt FK-bérletek érvényesek, tulajdonosaik nem kellett jegyet vásároljanak.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!