Ennyire futotta, megszenvedett a döntetlenért is a román fociválogatott

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 09., 23:59 utolsó módosítás: 2023. szeptember 10., 00:16

A vezetést ugyan Románia szerezte meg, de a szünet után egyenlítő Izrael végig irányított és jóval veszélyesebben játszott a bukaresti labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn. Az 1–1-es döntetlennel maradt az egy pontos különbség a két együttes között.

Elégedettek lehetnek az egy ponttal Stanciuék Fotó: FRF

Az I jelű csoport továbbjutást jelentő második helyének megszerzése szempontjából nagy téttel bírt a szombat esti összecsapás a selejtezősorozat ötödik fordulójában.

Az elejétől többet kezdeményeztek az izraeliek, de csak egy távoli lövésig jutottak, míg az első hazai lehetőség a 21. percben szabadrúgás után adódott, Burcă mellé fejelt.

Kevéssel ezután labdát veszítettek támadásban a vendégek, a hazaiak gyorsan eljutottak a tizenhatosig, Stanciu távoli lövése a kapusról kipattant, a labdára lecsapott Alibec, és nem kegyelmezett, ezzel megszerezve a vezetést.

Hamarosan újabb román helyzet alakult ki, Stanciu duplázhatta volna meg az előnyt, de kevéssel mellé lőtt.

Továbbra is mezőnyfölényben játszott az izraeli együttes, amelynél a vezéregyéniségnek számító, a Tottenhamnél légióskodó Solomon volt az egyik legveszélyesebb játékos, és a szünet előtt Peretz távoli próbálkozását Moldovan nehézségek árán hárította.

A folytatásban azonban már nem sokáig vezetett a román válogatott, Alibec nem tudta megtartani a labdát a középpályánál, az 53. percben Gloukh kilőtte a hosszú alsó sarkot, és kiegyenlített.

Nem sokkal később Alibec szabadrúgásból veszélyeztetett, középre tartó löketét ököllel hárította a vendég kapus. Aztán támadó felfogású játékosok beállásával előrébb húzódott a házigazda, és majdnem ez lett a vesztük, negyedórával a vége előtt ellentámadásból Gloukh a kapufát találta el. Szinte rögtön a túloldalon Pușcaș is betalálhatott volna, de elhibázta a befejezést.

A hajrában az izraeliek közel voltak a győztes gólhoz, a Ferencvárosnál játszó Abu Fani nem találta el a kaput, Kanichowsky helyzeténél pedig Moldovan nagyot mentett.

Az utolsó lehetőség mégis a románoké volt, a hosszabbítás legvégén Răzvan Marin távolról mellé célzott.

Az 1–1-es döntetlennel a selejtezősorozat felénél Románia tovább őrzi a második helyet, egy ponttal előzi meg Izraelt.

Edward Iordănescu szövetségi kapitány csapata a következő játéknapon, kedden 21 óra 45 perctől ugyancsak hazai pályán játszik, Koszovót fogadja, amely szombaton a hosszabbításban egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott a csoportelső Svájc ellen.