Már hetek óta tudható volt, hogy a Hargita megyei bajnok a Szeben megyeivel játszik a 3. Ligába jutásért az osztályozón, és a Gyergyói VSK is már korábban bebiztosította a bajnoki címét, így újra megküzdhet a magasabb osztályért.
A kérdés csak az volt, hogy Szeben megyében ki végez az élen a végén. Matematikailag még két csapatnak volt erre esélye. Amennyiben a listavezető Resinári Păltiniș kikapott volna a zárófordulóban és üldözője a Szebeni Voința behúzta volna a három pontot, az utóbbiak jutottak volna az osztályozóra.
Azonban ez nem történt meg, a Resinár 12–0-ra verte a Nagytalmács (Tălmaciu) csapatát és bajnoki címet ünnepelt.
A Gyergyószentmiklósi VSK vezetője, Rokaly Attila elmondta, erre számítottak, követve a Szeben megyei bajnokság eredményeit tudták, hogy a Resinár a nagy esélyes, ahhoz valami nagyon váratlan kellett volna történjen, hogy ne ők legyenek az ellenfél az osztályozón.
– közölte a Székely megkeresésére válaszolva Rokaly.
Az osztályozó június 16-án, vasárnap 18 órától idegenben kezdődik, majd 23-án, ugyancsak vasárnap 17.30-tól Gyergyószentmiklóson rendezik a visszavágót.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Egymás ellen játszott hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának első négy helyezettje. A párharcokból az Agyagfalvi Lendület jött ki nyertesen, a tavaszi folytatásig három pont előnnyel vezeti a bajnokságot.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!