Hirdetés

Elbukott a sereghajtó ellen a Sepsi OSK

Nem tudták elkerülni a vereséget. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Nagy meglepetésre hazai pályán alulmaradt a sereghajtó Gloria Buzăuval szemben a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában.

2025. március 17., 22:04

Másfél órával a hétfő esti mérkőzés kezdete előtt még hó borította a sepsiszentgyörgyi stadion gyepszőnyegét, de a szervezők a heves havazás ellenére nagyszerű munkát végeztek, a kezdő sípszóra sikerült teljesen letakarítaniuk a játékteret.

Hirdetés

A körülményekhez jobban alkalmazkodott a Sepsi OSK, egyből magához vette az irányítást és már az 5. percben veszélyeztetett, Skorup a tizenhatoson kívüli lövését hárította a vendégek kapusa. Tíz perccel később El Sawy is megszerezhette volna a vezetést, aki ziccerbe került, de ő sem tudott túljárni Railean eszén.

A több alapemberét nélkülöző Gloria viszont pontosabb volt a befejezésnél és kevéssel ezután az első helyzetét kihasználta.

Jipa kiváló passzt adott Luckasennek, a Sepsi OSK korábbi játékosa könnyedén levált a hazai védőkről és a tehetetlen Niczuly mellett a hálóba lőtt. Az első félidő közepén akár meg is duplázhatta volna előnyét a vendég együttes, Jipa próbálkozása azonban elkerülte a kaput.

A bekapott gól megzavarta a hazaiakat, akik ugyan újra támadásba lendültek, de egyre többet hibáztak, a közönség pedig elégedetlenségének hangot adva kifütyülte a játékosokat. Aztán a szünethez közeledve Neskovic óriási lehetőséget hagyott ki, Railean ezúttal is nagyot mentett. A 40. percben viszont már ő is tehetetlen volt, szöglet után Oberlin fordulásból látványos gólt szerzett, ezzel a Sepsi OSK kiegyenlített és a szünetben döntetlen volt az állás.

Borzasztóan indult a második játékrész a házigazda számára, kevesebb mint fél perc alatt újra hátrányba kerültek.

A vendégek ezúttal is könnyen átjátszották a védelmet, majd a kapu előtti kavarodásnál Niczuly nem tudott menteni, a labda Luckassenről a hálóba pattant.

Ezután sokáig nem talált magára a Sepsi OSK, a szurkolók pedig a rossz megmozdulások után egyre türelmetlenebbé váltak. A becserélt játékosok sem tudtak sokat hozzátenni a játékhoz, az egyenlítési lehetőségre a 73. percig kellett várni, amikor Debeljuh fejese fölé szállt.

A hajrában hiába játszott fölényben, nem tudta nyomás alá helyezni a Gloria kapuját a házigazda, amelynek még csak egyetlen helyzete adódott, szögletet követően Dumitrescu fejese pontatlan volt. A végéig már nem változott az eredmény, a Sepsi OSK alulmaradt a sereghajtóval szemben és meglepő vereséggel kezdte az alsóházi küzdelmeket.

A válogatott mérkőzések miatt szünet következik a bajnokságban, a sepsiszentgyörgyi csapat a play-out második fordulójában újra hazai pályán játszik, március 28-án, pénteken 20.30-tól az FC Hermannstadtot fogadja.

Labdarúgó Szuperliga, alsóházi rájátszás, 1. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gloria Buzău 1–2 (1–1).

Gólszerzők: Oberlin (40.), illetve Luckassen (18., 46.).
Sepsi OSK: Niczuly – Haruț, Tamás, Ninaj, Ștefan (Dumitrescu, 66.) – Skorup (Kallaku, 46.), Sigér, Neskovic (Mailat, 66.) – El Sawy (Nistor, 79.), Coman (Debeljuh, 46.), Oberlin. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Gloria: Railean – Ciranni, Puerto, Cestor, de Nooijer (Benavente, 87.) – Mihai (Siliki, 81.), Albu, Tavares – Jipa (Pîrvulescu, 90+1.), Ferraresso (Dumitrașcu, 46.), Luckassen. Vezetőedző: Ilie Stan.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás, 1. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: 21 ponttal kezdte a rájátszást
FC Hermannstadt: 21 ponttal kezdte a rájátszást
Petrolul Ploiești: 20 ponttal kezdte a rájátszást
Konstancai Farul: 18 ponttal kezdte a rájátszást
Aradi UTA: 17 ponttal kezdte a rájátszást
Galaci Oțelul: 16 ponttal kezdte a rájátszást
FC Botoșani: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Jászvásári Poli: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Unirea Slobozia: 13 ponttal kezdte a rájátszást
Gloria Buzău: 10 ponttal kezdte a rájátszást
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Érkező és távozó is van, a középpályán változtatott a Sepsi OSK

Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.

Sima diadalt aratott Mezőkövesden a BL-selejtezőben a román címvédő

Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.

Székelyhon

Havas táj és fagypont alatti hőmérséklet ma hajnalban

Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...

`
Krónika

Itt a rangsor: ezek a legjobb romániai magyar líceumok az érettségi eredmények alapján

Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.

Krónika

Kinek a Kovácsa? Provokációnak nevezte a román sportportál, hogy „lemagyarozták” a magyar nemzetiségű futballbírót

Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.

Főtér

A rendszerváltás után sem volt menekvés a történelem öleléséből

Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.

Ez is érdekelheti

A második fordulóban is ugyanazon a napon játszik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga második fordulójának részletes programját. A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is július 26-án, vasárnap lép pályára hazai közönség előtt.

Lassan véget ér az ausztriai edzőtábor, hazatér az FK Csíkszereda

Két újabb felkészülési mérkőzéssel folytatta ausztriai edzőtáborát az FK Csíkszereda. Az osztrák harmadosztályú Scheiblingkirchen ellen magabiztos győzelmet aratott, a horvát élvonalbeli Slaven Belupótól viszont vereséget szenvedett.

Érkező és távozó is van, a középpályán változtatott a Sepsi OSK

Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.

Fogadási botrány a Kolozsvári CFR-nél: egy kulcsjátékos és a klub jogásza is érintett

Váratlan eset rázta meg a Kolozsvári CFR-t, ugyanis a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vizsgálatot folytat Damjan Djoković és a klub jogásza, Ioan Ivașcu ellen fogadási gyanú miatt.

A vébén már alkalmazták, a Szuperligában viszontlátjuk a szabálymódosításokat

Szabálymódosítással rajtol a labdarúgó élvonalbeli idény. A játékvezetői testület nyári szemináriumán ismertették azokat az újításokat, amelyeket a Szuperligában is alkalmaznak a következő szezontól.

Kétcsapatos lehet a bajnoki versenyfutás – itt vannak a szorzók a Szuperligára

Megjelentek a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének bajnoki címére vonatkozó szorzói. A fogadóirodák szerint a címvédő U Craiova és az FCSB számít favoritnak, a két székelyföldi csapat, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a mezőny végén kapott helyet.

Diószegi László: továbbra is mindent megteszek, hogy legyen jövője ennek a klubnak

Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.

Mennyibe kerül a szurkolás a Szuperligában? – középmezőnyben az FK és az OSK

Bő egy héttel a Szuperliga rajtja előtt már szinte minden klub meghirdette bérleteit és jegyárait. Az összehasonlításból kiderül, hogy az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a középmezőnybe tartozik, míg a legolcsóbb bérletet a Kolozsvári CFR kínálja.

Bemutatkozott a Puskás Akadémiánál az FK Csíkszereda volt játékosa

Mérföldkőhöz érkezett egy újabb székelyföldi tehetség: Brugger Dániel már a Puskás Akadémia felnőttcsapatában is pályára lépett. Közben alakul az FK Csíkszereda kerete az új bajnokságra.

Ovidiu Burcă: még nincs kész a Sepsi OSK, minden poszton szeretnénk erősíteni

Lezárta bulgáriai edzőtáborát a Sepsi OSK. A felkészülés első szakaszát követően Ovidiu Burcă vezetőedző értékelte az elmúlt közel két hetet, hangsúlyozva, hogy bár elégedett az elvégzett munkával, a keret még messze nem végleges.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!