EL-selejtező: a CFR továbbjutott, az FCSB kiesett

Dobos László 2020. szeptember 24., 23:13 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 13:59

A Kolozsvári CFR legyőzte Stockholmban a svéd Djurgardens csapatát, így továbbjutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójából. A tartalékosan felálló FCSB búcsúzni kényszerült a sorozattól.

Bejutott a selejtező rájátszásába az 1. Liga címvédője Fotó: Djurgardens IF - dif.se

Kiegyensúlyozott volt a stockholmi mérkőzés első félideje, amelyben három nagyobb gólhelyzetet alakítottak ki a csapatok. A házigazdák egyetlen kapura lövését védte Bălgrădean, a vendégek kapusa, a kolozsváriak pedig kétszer veszélyeztették a svédek kapuját.

A félidő közepén Dkokovic fejelt kissé fölé, a szünet előtti pillanatokban pedig Deac 17 méterről elvégzett szabadrúgása kevéssel a felső léc fölött szállt el.

Az 55. percben bal oldali szabadrúgáshoz jutott a CFR, a mintegy 25 méterről Deac által kapu elé ívelt labdát Paulo Vincius pedig 6 méterről a kapuba fejelte (0–1).

A 75. percben növelhette volna előnyét az erdélyi gárda, Rondon kapáslövése azonban a felső kapufát találta el. Az utolsó percekben rohamozott a svéd alakulat, a CFR védelme azonban minden támadást hárítani tudott. A kolozsváriak következő ellenfele a finn Kuopio PS lesz.

Kétgólos FCSB-vereség

Megtizedelte a koronavírus-járvány az FCSB csapatát, a Slovan Liberec elleni Európa Liga-mérkőzés előtt a bukarestiek keretéből 15 játékosa fertőződött meg, így kérdéses volt, hogy ki tudnak-e állítani 13 játékost.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) segített a bukarestieken, a játék napján engedélyt adott két új játékos leigazolására:

a Nagyszebeni FC Hermannstadt csapatától David Caiado és Goran Karanovic érkezett, és mindketten kezdők voltak a Giurgiuban megrendezett találkozón.

Karanovic azonban a 10. percben megsérült, és le kellett cserélni. A 20. percben egy újabb csapás érte az FCSB-t, Cană utolsó védőként szabálytalanságot követett el, és ezért kiállították.

Az emberfölényben játszó cseh együttes végül Yusuf és Rabusic góljával magabiztos győzelmet aratott. Mindkét vendégtalálat egy-egy szöglet után született.