Még szoknunk kell a váltást: a 2022–2023-as szezontól a Szuperliga nevet kapta az eddigi 1. Liga. Az már előzően kiderült, hogy a Román Kupa-győztes, a Sepsi OSK idegenben, a szintén a nemzetközi porondon szereplő U Craiovánál kezdi az idényt.
A Professzionális Labdarúgó Liga (LPF) elkészítette az első két játéknap menetrendjét. Ez alapján a sepsiszentgyörgyi gárda július 15-én, pénteken 21 óra 30 perctől lép pályára az oltyánok otthonában.
A második fordulóban már hazai találkozó következik számukra, ezt július 24-én, vasárnap 12 órától játsszák, amikor az FC Argeș látogat a Sepsi Arénába.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!