Hirdetés

Egyszerűen képtelen betalálni egymásnak a Steaua és az FK Csíkszereda

A szezon harmadik összecsapása is gól nélküli döntetlennel zárult a Bukaresti Steaua és az FK Csíkszereda között. Korábbi felvétel
Fotó: Borbély Fanni

A szezon harmadik összecsapása is gól nélküli döntetlennel zárult a Bukaresti Steaua és az FK Csíkszereda között. Az újabb pontosztozkodással az élvonalba feljutott székelyföldi együttes megőrizte vezető pozícióját a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában.

2025. április 30., 19:04

Az első hely volt a tétje a két csapat szerda késő délutáni, a Ghencea Stadionban lejátszott rangadójának a play-off hetedik fordulójában. A mérkőzés előtt egy pont volt a különbség az FK Csíkszereda javára, amely a múlt héten bebiztosította a feljutását az élvonalba, így felszabadultan játszhatott.

Hirdetés

A fővárosi csapat uralta a játékot a mérkőzés elején, az első lehetőséget azonban az ellentámadásokkal próbálkozó csíkiak alakították ki, Babati lövése kipattant a kapusról, Dolny elől pedig tisztázni tudtak a hazai védők.

Hiába játszott továbbra is mezőnyfölényben a Steaua, csak a 39. percben jegyeztük az első komolyabb helyzetét az első félidőben, amikor Chipirliu fejesét Simon magabiztosan védte.

A folytatásban is az FK próbálkozott először, Babati távoli lövése azonban nem okozott gondot a hazai kapusnak. A játék képe viszont nem változott, kevéssel ezután a Steaua kidolgozta a legnagyobb lehetőségét, David Matei befejezésénél Simon szögletre mentett.

Nyomás alá helyezte a vendégek kapuját a bukaresti gárda, egymás után érkeztek a helyzetek, Chipirliu volt a legveszélyesebb, de pontatlan volt.

A hátralévő időben már egyik csapat sem kockáztatott, az FK játékosai megelégedtek az eredménnyel, és egyetlen nagy lehetőségig sem jutottak el.

A szezonbeli harmadik egymás elleni gól nélküli döntetlennel az FK Csíkszereda megőrizte az első helyét a Steaua előtt, és két vesztes idegenbeli találkozó után szerzett újra pontot.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló:

Bukaresti Steaua–FK Csíkszereda 0–0.

Steaua: Frănculescu – Beța, Vîrtej, Ad. Ilie – Răsdan, Enceanu, Sierra, Dav. Matei, Nedelea – Heras, Chipirliu. Cserék: H. Iancu – Ad. Pop, Măgerușan, Maeschi, Kereki, St. Drăghici, Dav. Păcuraru, Bărbulescu, Ad. Popa. Vezetőedző: Daniel Oprița.
Csíkszereda: Simon – Csürös, Hegedűs, Palmeș – Gál-Andrezly, Veres, Bakos, Babati – Ceara, Dolny, Jebari. Karácsony – Bödő, Nagy, Kovács M., Kovács L., Bloj, Szilágyi, Fülöp, Torvund. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, felsőházi rájátszás, 7. forduló

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás

FK Csíkszereda: 44 pont az alapszakaszban
Bukaresti Steaua: 41 pont az alapszakaszban
Bukaresti Metaloglobus: 38 pont az alapszakaszban
Resicabányai CSM: 34 pont az alapszakaszban
FC Argeș Pitești: 34 pont az alapszakaszban
FC Voluntari: 33 pont az alapszakaszban
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Krónika

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit

Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Megkapta a licencet, készülhet a 2. Ligára a Marosvásárhelyi ASA

Biztosan indul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Marosvásárhelyi ASA, miután a klub szerdán délután közölte, hogy megkapta a részvételhez szükséges licencet.

Folytatódik a vb-láz, bőséges sportkínálat vár szombaton

Folytatódik a labdarúgó-világbajnokság csoportköre, bemutatkozik többek között Brazília, Svájc és Törökország is. A szombati sportműsorban emellett Forma–1, Le Mans, vízilabda, kézilabda és tenisz is helyet kapott.

Kitört a botrány az egyik feljutó miatt, újrajátszhatják a 2. ligás osztályozókat

Hatalmas botrány alakult ki a román labdarúgásban, miután a 2. Ligába frissen feljutott CSL Ștefăneștii de Jos ellen súlyos vádak merültek fel. A klubot okirathamisítással vádolják, a kétpontos büntetését pedig a szövetség nem hozta nyilvánosságra.

Meglepetés az osztályozón: először szerepelhet a másodosztályban a Popești-Leordeni

Története legnagyobb sikerét érte el a SC Popești-Leordeni, amely 2–0-ra legyőzte a Gyulafehérvári CSM Unireát a másodosztályba jutásért rendezett osztályozó döntőjében, így először szerepelhet a román labdarúgás második vonalában.

Veszélyben a Marosvásárhelyi ASA indulása a 2. Ligában?

Váratlan információ látott napvilágot a Marosvásárhelyi ASA kapcsán, korábbi tartozások miatt veszélybe került a csapat indulása a labdarúgó 2. Liga következő idényében.

A Sepsi OSK három játékosa is bekerült a legjobbak közé

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a májusi hónap álomcsapatát a 2. Ligában, amelyben az élvonalba feljutott Sepsi OSK három játékosa is helyet kapott.

Az FC Voluntari két büntetőt belőtt, a Nagyszeben másodosztályos lesz (videóval)

Nyernie kellett a 2. Liga harmadik helyezettjének az élvonalbeli gárdával szemben. Nem csak a hátrányt dolgozták le, hanem a feljutást jelentő gólt is megszerezték.

Másodosztályú klubnál folytatja Kilyén Szabolcs

A Vajdahunyadi Corvinullal feljutott az élvonalba a szovátai származású labdarúgó, de nagyon kevés játéklehetőséget kapott az együttesnél. Kilyén Szabolcs úgy döntött, hogy marad a 2. Ligában, a Nagyváradi Bihar FC színeiben kezdi az új szezont.

Marosvásárhelyi ASA: megválasztották a szezon játékosát, távozott az egyik alapember

A csapat házi gólkirályát választották az elmúlt szezon legjobbjának a Marosvásárhelyi ASA szurkolói. A klubtól távozott az egyik meghatározó labdarúgó, aki marad a másodosztályban, a bajnoki vetélytársnál folytatja.

Ha nincs feljutási jog, akkor nincs felsőházi szereplés

Évek óta vitatéma a román másodosztályban, hogy olyan csapatok is szerepelhetnek a felsőházi rájátszásban, amelyeknek nincs feljutási joguk az élvonalba. A tervek szerint 2027-től ezek a klubok nem lehetnek ott a 2. Liga play-offjában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!